Home | Gala | Severn Mile | Time Trial | Photo Gallery | Contact Us
Shrewsbury Masters

Shrewsbury Masters New Year Gala 2005 Race Results

The Quarry Swimming Centre (25m)


Age group X from 19 to 24         Age group A from 25 to 29
Age group B from 30 to 34 Age group C from 35 to 39
Age group D from 40 to 44 Age group E from 45 to 49
Age group F from 50 to 54 Age group G from 55 to 59
Age group H from 60 to 64 Age group I from 65 to 69
Age group J from 70 to 74 Age group K from 75 to 79
Age group L from 80 to 84 Age group M from 85 to 89

Event: 1. 400m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLLAND David (1981) (X) 04:42.57 CBT 512 BURNTWOOD

Event: 1. 400m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHAW Carl (1980) (A) 04:19.81 CBT 650 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 STEELE Stuart (1976) (A) 04:50.16 472 OLDBURY SWIMMING CLUB
3 BRADSHAW Jonathan (1976) (A) 05:33.73 299 MOLD MASTERS
4 BURCHELL Phillip (1980) (A) 05:46.35 261 HOLYWELL SWIMMING CLUB

Event: 1. 400m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CAMPBELL Andrew (1974) (B) 04:38.56 CBT 534 WREXHAM MASTERS
2 CHILLINWORTH Joe (1974) (B) 05:18.70 350 SOUTHAMTON
3 JOHNSON Andrew (1974) (B) 05:41.90 274 DARWIN MASTERS

Event: 1. 400m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRISON Karl (1970) (C) 04:51.86 CBT 464 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 EDDLESTON Craig (1967) (C) 05:06.50 398 WREXHAM MASTERS
3 JAMES Matthew (1966) (C) 05:35.01 295 LINDUM MINK SC
4 ASHWORTH Mark (1970) (C) 05:42.20 273 MOLD MASTERS
5 MITCHELMORE Darren (1966) (C) 05:56.20 236 SHREWSBURY MASTERS
6 RAVENHALL Carl (1969) (C) 06:05.24 214 STAFFORD APEX
7 SMITH Clive (1969) (C) 06:25.51 173 ETWALL EAGLES

Event: 1. 400m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRINSWOOD Andrew (1964) (D) 04:33.80 CBT 561 LINDUM MINK SC
2 CONWAY STEVE (1964) (D) 04:55.35 447 LOUGHBOROUGH MASTERS
3 COMMONS Mick (1961) (D) 05:01.44 419 LOUGHBOROUGH MASTERS
4 BOWYER Andy (1964) (D) 05:11.45 378 MOLD MASTERS
5 JAMES Paul (1963) (D) 05:18.07 352 MILDENHALL
6 MANASSIEN Nick (1961) (D) 05:43.39 270 CAMP HILL EDWARDIANS SC
7 WRIGHT D (1961) (D) 05:56.86 234 WREXHAM MASTERS
8 HOLDEN S (1961) (D) 06:14.06 195 ETWALL EAGLES
9 SMITH Wayne (1962) (D) 06:48.53 136 ETWALL EAGLES

Event: 1. 400m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 STRITCH John (1959) (E) 04:51.92 CBT 464 WREXHAM MASTERS
2 JONES Mark (1960) (E) 04:53.65 455 EVERTON
3 DONEGANI David (1960) (E) 04:58.50 433 LOUGHBOROUGH MASTERS
4 MORRIS David (1956) (E) 05:01.66 419 SHREWSBURY MASTERS
5 WILLIAMS Keith (1958) (E) 05:57.83 232 HEREFORD SWIMMING CLUB

Event: 1. 400m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOWLES John (1954) (F) 05:19.38 CBT 347 HEADS OF VALLEYS
2 BURCHELL David (1955) (F) 05:30.72 308 MOLD MASTERS
3 DILWORTH Mike (1953) (F) 05:50.79 249 ARFON MASTERS
4 WOODALL R (1955) (F) 06:09.23 205 WOLVERHAMPTON MASTERS
5 GLOVER Peter (1952) (F) 06:12.61 198 STAFFORD APEX
6 DAVIES Richard (1953) (F) 06:19.72 184 MOLD MASTERS
7 LEWIS Barry (1954) (F) 06:42.90 144 WREXHAM MASTERS

Event: 1. 400m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHORT Graham (1946) (G) 05:12.39 CBT 374 MAIDENHEAD
2 PADGETT Graham (1947) (G) 05:13.08 371 WARRINGTON DOLPHINS
3 HODGSON Eric (1947) (G) 05:53.98 241 WREXHAM MASTERS
4 FRY Graham (1948) (G) 06:34.49 157 WHITCHURCH
5 SUMMERS Peter (1949) (G) 07:33.02 85 STAFFORD APEX
6 HOWLEY Tony (1950) (G) 07:36.20 82 MOLD MASTERS

Event: 1. 400m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BUTTERWORTH Roy (1944) (H) 06:28.48 168 NEWTON HALL
2 BAYNES Robin (1945) (H) 06:40.34 148 CITY OF LIVERPOOL
3 SANDERSON Richard (1944) (H) 06:42.74 144 SOUTHPORT
4 TEANEY HARRY (1944) (H) 06:50.73 133 MOLD MASTERS
5 PETO Jim (1943) (H) 07:09.27 109 WELLINGBOROUGH

Event: 1. 400m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 INGRAM Keith (1940) (I) 05:39.26 CBT 282 BIRMINGHAM MASTERS
2 THOMAS Garfield (1940) (I) 06:00.30 226 BRIDGEND
3 ADAMS Herbie (1940) (I) 06:51.35 132 SEVERNSIDE MASTERS

Event: 1. 400m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALKER Tom (1935) (J) 06:33.41 CBT 159 CHESTER
2 SHENSTONE Brian (1933) (J) 07:45.90 74 CHESTER

Event: 2. 100m Ind. Medley, Female, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRIFFITHS Sarah (1985) (X) 01:19.99 459 MOLD MASTERS
2 MORGAN Brook (1983) (X) 01:22.23 421 SHREWSBURY MASTERS
3 WILLIAMS Natalie (1982) (X) 01:28.49 331 WREXHAM MASTERS

Event: 2. 100m Ind. Medley, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUGHES Jenny (1977) (A) 01:14.07 CBT 577 MOLD MASTERS
2 CHILLINGWORTH GRACE (1976) (A) 01:19.88 461 SHREWSBURY MASTERS
3 BRENNAN Karen (1976) (A) 01:23.10 407 SHREWSBURY MASTERS
4 ENTWISTLE Catherine (1979) (A) 01:25.32 374 ARFON MASTERS
5 THOMAS Julie (1980) (A) 01:26.43 358 WELLINGBOROUGH
6 SHEPHERD Donna (1976) (A) 01:37.40 235 WREXHAM MASTERS
7 JENKINS Laura (1979) (A) 01:55.11 118 WREXHAM MASTERS

Event: 2. 100m Ind. Medley, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROLLE HELEN (1975) (B) 01:17.67 CBT 502 ETWALL EAGLES
2 HARRIMAN Anne- Marie (1973) (B) 01:24.55 385 LOUGHBOROUGH MASTERS
3 DAY Philippa (1974) (B) 01:28.86 326 HEREFORD SWIMMING CLUB
4 ROSE Kathy (1974) (B) 01:35.75 250 SHREWSBURY MASTERS

Event: 2. 100m Ind. Medley, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLONES Wilma (1968) (C) 01:16.41 CBT 527 OSWESTRY OTTERS
2 WESSELINGH Tracy (1966) (C) 01:17.86 498 DERBY PHOENIX
3 TAYLOR Karen (1969) (C) 01:20.41 452 GLOUCESTER MASTERS
4 ELLIS Andrea (1968) (C) 01:26.43 358 OSWESTRY OTTERS
5 THORNBURN Karen (1966) (C) 01:27.10 349 CITY OF LIVERPOOL
6 WAY Susannah (1968) (C) 01:29.00 324 SHREWSBURY MASTERS
7 BODY Rachel (1966) (C) 01:29.71 316 WREXHAM MASTERS
8 WESTLEY Vanessa (1969) (C) 01:29.94 313 WELLINGBOROUGH
9 WEINER Gaynor (1966) (C) 01:31.55 294 SHREWSBURY MASTERS
10 EDWARDS YUONNE (1967) (C) 01:39.88 213 OSWESTRY OTTERS
11 GREGORY Susan (1968) (C) 01:41.93 197 SHREWSBURY MASTERS
12 BENNETT SARITA (1969) (C) 01:46.06 168 ARFON MASTERS
13 BRIGGS Lorraine (1967) (C) 01:50.24 143 SHREWSBURY MASTERS
14 DODWELL Andrea (1967) (C) 01:54.38 122 OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- BARTLETT Anna (1970) (C) DSQ -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 2. 100m Ind. Medley, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BETTINSON Hayley (1963) (D) 01:15.79 CBT 540 CAMP HILL EDWARDIANS SC
2 JONES Sandy (1964) (D) 01:18.53 486 GLOUCESTER MASTERS
3 TALLON Jean (1963) (D) 01:26.92 351 CITY OF LIVERPOOL
4 COE Traci (1964) (D) 01:34.06 267 ELLESMERE PORT MASTERS
5 MOSES Nerys (1964) (D) 01:34.76 260 MOLD MASTERS
6 VAUGHAN Jancis (1965) (D) 01:35.88 249 SHREWSBURY MASTERS
7 JEWSON Paula (1963) (D) 01:36.95 239 MOLD MASTERS
8 DOWNS Tracy (1961) (D) 01:41.12 203 SHREWSBURY MASTERS
9 HATTAN Judy (1963) (D) 01:44.38 179 SHREWSBURY MASTERS

Event: 2. 100m Ind. Medley, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GOWLAND Lindsey (1957) (E) 01:21.60 431 WOLVERHAMPTON MASTERS
2 LOWE Ruth (1957) (E) 01:23.37 403 BURNTWOOD
3 BRIGGS Janet (1959) (E) 01:44.59 178 ETWALL EAGLES
4 STONEY ALLISON (1960) (E) 01:46.78 163 CITY OF COVENTRY
5 WOOD D (1959) (E) 01:48.27 154 SHREWSBURY MASTERS
6 MARTIN MAIR (1958) (E) 01:50.97 139 ARFON MASTERS
7 COLE BARBARA (1956) (E) 01:57.76 107 SHREWSBURY MASTERS

Event: 2. 100m Ind. Medley, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 TUNNICLIFFE K (1952) (F) 01:22.33 CBT 419 WOLVERHAMPTON MASTERS
2 FERRIS Gillian (1954) (F) 01:28.79 327 GLOUCESTER MASTERS
3 HUGHES Jackie (1953) (F) 01:38.01 229 LINDUM MINK SC
4 YULE Lynn (1953) (F) 01:48.47 153 ARFON MASTERS
5 TALBOT Chris (1951) (F) 01:51.88 134 OAKENGATES SWIMMING CLUB
6 OLDACRE Melanie (1952) (F) 01:56.49 112 SHREWSBURY MASTERS

Event: 2. 100m Ind. Medley, Female, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ALBIN Jan (1950) (G) 01:36.91 CBT 239 ARFON MASTERS
2 NEWMAN Carole (1949) (G) 01:48.99 150 GLOUCESTER MASTERS
3 WALL PAT (1948) (G) 01:53.53 126 SHREWSBURY MASTERS
4 DAVIES Sue (1947) (G) 01:55.84 115 SHREWSBURY MASTERS
5 MURRY Esther (1947) (G) 01:56.47 112 GLOUCESTER MASTERS

Event: 2. 100m Ind. Medley, Female, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GROSS Helen (1944) (H) 02:10.25 CBT 66 STAFFORD APEX

Event: 2. 100m Ind. Medley, Female, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WINDSOR Judith (1939) (I) 02:03.86 CBT 84 ELLESMERE PORT MASTERS
-- WALKER Brenda (1938) (I) DSQ -- CHESTER

Event: 2. 100m Ind. Medley, Female, All Ages, Heats, Age Group (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLAPP Kathy (1924) (L) 02:45.94 CBT 16 ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 3. 25m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MALCOLM Daniel (1982) (X) 00:15.81 CBT -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 3. 25m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BRADSHAW Jonathan (1976) (A) 00:15.04 CBT -- MOLD MASTERS
2 JONES Gavin (1977) (A) 00:15.83 -- HOLYWELL SWIMMING CLUB
3 BIGGS Simon (1976) (A) 00:16.88 -- OSWESTRY OTTERS
4 BURCHELL Phillip (1980) (A) 00:17.09 -- HOLYWELL SWIMMING CLUB

Event: 3. 25m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROLLE Chris (1974) (B) 00:14.91 CBT -- ETWALL EAGLES
2 NEAL Andrew (1972) (B) 00:16.48 -- MACCLESFIELD MASTERS

Event: 3. 25m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 EDDLESTON Craig (1967) (C) 00:13.39 CBT -- WREXHAM MASTERS
2 BROWN Craig (1969) (C) 00:14.50 -- WELLINGBOROUGH
3 ASHWORTH Mark (1970) (C) 00:15.53 -- MOLD MASTERS
4 CLEATON JONATHAN (1968) (C) 00:15.94 -- OSWESTRY OTTERS
5 MITCHELMORE Darren (1966) (C) 00:16.23 -- SHREWSBURY MASTERS
6 DENTON Matthew (1967) (C) 00:17.18 -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 3. 25m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT D (1961) (D) 00:15.54 CBT -- WREXHAM MASTERS
2 BRIGGS Paul (1961) (D) 00:16.25 -- SHREWSBURY MASTERS
3 CARTWRIGHT Steve (1964) (D) 00:17.78 -- MOLD MASTERS
4 COWLEY Glenn (1962) (D) 00:18.89 -- SHREWSBURY MASTERS
5 WINDSOR Alistair (1962) (D) 00:20.58 -- SHREWSBURY MASTERS
6 MYLES Chris (1963) (D) 00:21.34 -- SHREWSBURY MASTERS
-- DAVIS C (1961) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB

Event: 3. 25m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 NORMAN Philip (1956) (E) 00:14.73 -- PONTYPOOL
2 KACZMARYK David (1959) (E) 00:16.07 -- WELLINGBOROUGH
3 ALTMAN Stuart (1958) (E) 00:17.13 -- SHREWSBURY MASTERS
4 BURGER JOSEPH (1957) (E) 00:17.33 -- STAFFORD APEX
5 STEVENS Wayne (1956) (E) 00:17.57 -- STAFFORD APEX
6 TRAYNOR Gerard (1960) (E) 00:17.83 -- HOLYWELL SWIMMING CLUB
7 SINCLAIR C (1959) (E) 00:21.86 -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 3. 25m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JELFS Mel (1951) (F) 00:15.85 CBT -- BURNTWOOD
2 MILLINGTON Paul (1952) (F) 00:16.17 -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
3 DAVIES Richard (1953) (F) 00:16.31 -- MOLD MASTERS
4 WOODALL R (1955) (F) 00:16.53 -- WOLVERHAMPTON MASTERS
5 LEWIS Barry (1954) (F) 00:18.29 -- WREXHAM MASTERS
6 STRAY MALCOLM (1952) (F) 00:25.65 -- TRIDENT SWIMMING CLUB

Event: 3. 25m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FRY Graham (1948) (G) 00:15.70 CBT -- WHITCHURCH
2 BURGE Chris (1948) (G) 00:16.73 -- SHREWSBURY MASTERS
3 HOWLEY Tony (1950) (G) 00:19.35 -- MOLD MASTERS
4 SUMMERS Peter (1949) (G) 00:21.44 -- STAFFORD APEX
5 FIELDS Tony (1947) (G) 00:23.00 -- CHESTER

Event: 3. 25m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BAYNES Robin (1945) (H) 00:16.91 CBT -- CITY OF LIVERPOOL
2 BUTTERWORTH Roy (1944) (H) 00:18.00 -- NEWTON HALL
3 SANDERSON Richard (1944) (H) 00:18.09 -- SOUTHPORT
-- MC DERMOTT Terry (1943) (H) DSQ -- WREXHAM MASTERS

Event: 3. 25m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHENSTONE Brian (1933) (J) 00:22.99 CBT -- CHESTER

Event: 3. 25m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 OWEN Baz (1930) (K) 00:22.81 -- ARFON MASTERS

Event: 4. 25m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MORGAN Brook (1983) (X) 00:18.92 CBT -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 4. 25m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUGHES Jenny (1977) (A) 00:17.65 CBT -- MOLD MASTERS
2 ENTWISTLE Catherine (1979) (A) 00:19.36 -- ARFON MASTERS
3 SHEPHERD Donna (1976) (A) 00:23.68 -- WREXHAM MASTERS
4 JENKINS Laura (1979) (A) 00:25.61 -- WREXHAM MASTERS

Event: 4. 25m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROLLE HELEN (1975) (B) 00:18.19 CBT -- ETWALL EAGLES
2 DAY Philippa (1974) (B) 00:20.12 -- HEREFORD SWIMMING CLUB
3 ROSE Kathy (1974) (B) 00:21.86 -- SHREWSBURY MASTERS
4 HILL Rachel (1973) (B) 00:22.09 -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 4. 25m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLONES Wilma (1968) (C) 00:17.56 CBT -- OSWESTRY OTTERS
2 POWELL SALLY (1969) (C) 00:18.69 -- OSWESTRY OTTERS
3 WAY Susannah (1968) (C) 00:19.28 -- SHREWSBURY MASTERS
4 BODY Rachel (1966) (C) 00:19.58 -- WREXHAM MASTERS
5 ARNOLD Sharran (1970) (C) 00:22.29 -- OSWESTRY OTTERS

Event: 4. 25m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JONES Sandy (1964) (D) 00:17.83 CBT -- GLOUCESTER MASTERS
2 TALLON Jean (1963) (D) 00:18.76 -- CITY OF LIVERPOOL
3 HATTAN Judy (1963) (D) 00:22.48 -- SHREWSBURY MASTERS
4 DOWNS Tracy (1961) (D) 00:23.35 -- SHREWSBURY MASTERS
5 MAIN Carole (1963) (D) 00:23.78 -- OSWESTRY OTTERS
6 WOOLLEY Tracey (1963) (D) 00:24.86 -- OAKENGATES SWIMMING CLUB

Event: 4. 25m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 STOKES Helen (1958) (E) 00:20.97 CBT -- OSWESTRY OTTERS
2 WOOD D (1959) (E) 00:24.38 -- SHREWSBURY MASTERS
3 WILLIAMS Karen (1959) (E) 00:25.28 -- WREXHAM MASTERS
4 PARTRIDGE B (1959) (E) 00:25.50 -- SHREWSBURY MASTERS
5 MARTIN MAIR (1958) (E) 00:25.87 -- ARFON MASTERS
6 COLE BARBARA (1956) (E) 00:26.41 -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 4. 25m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 YULE Lynn (1953) (F) 00:25.16 -- ARFON MASTERS
2 OLDACRE Melanie (1952) (F) 00:26.33 -- SHREWSBURY MASTERS
3 JONES Louise (1954) (F) 00:27.23 -- ARFON MASTERS
4 LUCAS Allie (1951) (F) 00:31.57 -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 4. 25m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DAVIES Sue (1947) (G) 00:24.32 CBT -- SHREWSBURY MASTERS
2 NEWMAN Carole (1949) (G) 00:24.86 -- GLOUCESTER MASTERS

Event: 4. 25m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GROSS Helen (1944) (H) 00:26.53 CBT -- STAFFORD APEX

Event: 4. 25m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DILWORTH Edna (1925) (L) 00:30.44 CBT -- ARFON MASTERS

Event: 5. 50m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLLAND David (1981) (X) 00:29.71 CBT 501 BURNTWOOD
2 MORLEY Aron (1984) (X) 00:33.33 348 WELLINGBOROUGH

Event: 5. 50m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHAW Carl (1980) (A) 00:28.34 CBT 575 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 PAPWORTH Andrew (1978) (A) 00:29.11 532 HALESOWEN
3 CUNNINGHAM Simon (1980) (A) 00:29.67 503 OSWESTRY OTTERS
4 EMERY JAMES (1977) (A) 00:30.37 469 SHREWSBURY MASTERS

Event: 5. 50m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BANHAM Greg (1974) (B) 00:28.13 CBT 588 CHESTER
2 EVANS Paul (1975) (B) 00:31.18 432 OSWESTRY OTTERS
3 WORTON Adrian (1971) (B) 00:31.97 399 HALESOWEN
4 CHILLINWORTH Joe (1974) (B) 00:33.58 339 SOUTHAMTON
5 JOHNSON Andrew (1974) (B) 00:36.70 248 DARWIN MASTERS

Event: 5. 50m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 VICKERS Garry (1968) (C) 00:29.84 CBT 495 ETWALL EAGLES
2 SKINNER Craig (1967) (C) 00:31.17 432 OAKENGATES SWIMMING CLUB
3 HARRISON Karl (1970) (C) 00:31.62 413 LOUGHBOROUGH MASTERS
4 MONNINGTON Simon (1969) (C) 00:32.85 365 PONTYPOOL
5 WEINER Chris (1970) (C) 00:33.58 339 SHREWSBURY MASTERS
6 MOOGAN John Scott (1969) (C) 00:37.99 217 SHREWSBURY MASTERS
7 JAMES Matthew (1966) (C) 00:38.49 207 LINDUM MINK SC
8 SMITH Clive (1969) (C) 00:50.93 59 ETWALL EAGLES
-- RAVENHALL Carl (1969) (C) DSQ -- STAFFORD APEX

Event: 5. 50m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COMMONS Mick (1961) (D) 00:31.14 434 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 JAMES Paul (1963) (D) 00:31.84 404 MILDENHALL
3 MOSES Stephen (1963) (D) 00:32.01 397 MOLD MASTERS
4 HEGGIE Graeme (1965) (D) 00:32.03 397 STAFFORD APEX
5 HEUCHAN John (1961) (D) 00:32.49 379 OAKENGATES SWIMMING CLUB
6 GRIFFITHS Jeremy (1962) (D) 00:32.88 364 MOLD MASTERS
7 SNEDDON Russell (1964) (D) 00:33.03 359 SHREWSBURY MASTERS
8 DAVIS Paul (1962) (D) 00:33.31 349 SHREWSBURY MASTERS
9 WESSLWINGH PAUL (1961) (D) 00:33.97 326 DERBY PHOENIX
10 LAWRIE Alan (1965) (D) 00:34.96 295 MOLD MASTERS
11 HOLDEN S (1961) (D) 00:38.34 210 ETWALL EAGLES
12 MANASSIEN Nick (1961) (D) 00:38.45 207 CAMP HILL EDWARDIANS SC
-- WILLIAMS John (1963) (D) DSQ -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 5. 50m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DONEGANI David (1960) (E) 00:30.75 CBT 451 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 STRITCH John (1959) (E) 00:31.77 407 WREXHAM MASTERS
3 WATTON MIKE (1959) (E) 00:37.87 220 SHREWSBURY MASTERS
4 ALDERSON PAUL (1957) (E) 00:39.91 179 ETWALL EAGLES
5 WILLIAMS Keith (1958) (E) 00:43.62 123 HEREFORD SWIMMING CLUB

Event: 5. 50m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BURCHELL David (1955) (F) 00:34.52 308 MOLD MASTERS
2 GLOVER Peter (1952) (F) 00:40.21 174 STAFFORD APEX
3 ALTON P (1954) (F) 00:44.39 114 MOLD MASTERS
4 JONES Gaz (1954) (F) 00:46.73 90 MILDENHALL

Event: 5. 50m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HODGSON Eric (1947) (G) 00:33.38 CBT 346 WREXHAM MASTERS
2 STONEY Frank (1950) (G) 00:35.23 287 CITY OF COVENTRY
3 RUDGE John (1947) (G) 00:40.00 177 WELLINGBOROUGH
4 SMITHSON Dave (1949) (G) 00:40.01 177 SHREWSBURY MASTERS

Event: 5. 50m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SCAIFF Bob (1942) (H) 00:41.40 154 SHREWSBURY MASTERS
2 BEECH J (1943) (H) 00:46.73 90 CAMP HILL EDWARDIANS SC

Event: 5. 50m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 THOMAS Garfield (1940) (I) 00:36.10 CBT 263 BRIDGEND
2 ADAMS Herbie (1940) (I) 00:39.09 194 SEVERNSIDE MASTERS

Event: 5. 50m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALKER Tom (1935) (J) 00:43.29 CBT 127 CHESTER

Event: 6. 50m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRIFFITHS Sarah (1985) (X) 00:37.53 CBT 414 MOLD MASTERS
2 WILLIAMS Natalie (1982) (X) 00:40.11 333 WREXHAM MASTERS

Event: 6. 50m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BRENNAN Karen (1976) (A) 00:37.77 CBT 406 SHREWSBURY MASTERS

Event: 6. 50m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRIMAN Anne- Marie (1973) (B) 00:43.47 CBT 250 LOUGHBOROUGH MASTERS

Event: 6. 50m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ELLIS Andrea (1968) (C) 00:39.30 CBT 356 OSWESTRY OTTERS
2 WESTLEY Vanessa (1969) (C) 00:40.36 326 WELLINGBOROUGH
3 TAYLOR Karen (1969) (C) 00:40.89 311 GLOUCESTER MASTERS
4 THORNBURN Karen (1966) (C) 00:41.40 298 CITY OF LIVERPOOL
5 DAVIES Gaynor (1969) (C) 00:41.63 292 HOLYWELL SWIMMING CLUB
6 JONES Sharan (1970) (C) 00:42.97 261 HOLYWELL SWIMMING CLUB
7 GREGORY Susan (1968) (C) 00:47.70 175 SHREWSBURY MASTERS
8 WEINER Gaynor (1966) (C) 00:48.08 169 SHREWSBURY MASTERS
9 DODWELL Andrea (1967) (C) 01:23.94 8 OAKENGATES SWIMMING CLUB

Event: 6. 50m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JEWSON Paula (1963) (D) 00:45.03 CBT 219 MOLD MASTERS
2 MOSES Nerys (1964) (D) 00:45.04 219 MOLD MASTERS
3 HARRIS Liz (1965) (D) 00:45.72 207 SHREWSBURY MASTERS
4 VAUGHAN Jancis (1965) (D) 00:47.79 173 SHREWSBURY MASTERS

Event: 6. 50m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LOWE Ruth (1957) (E) 00:37.54 CBT 414 BURNTWOOD
2 GOWLAND Lindsey (1957) (E) 00:41.04 307 WOLVERHAMPTON MASTERS
3 STONEY ALLISON (1960) (E) 00:48.67 161 CITY OF COVENTRY

Event: 6. 50m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 TUNNICLIFFE K (1952) (F) 00:37.74 CBT 407 WOLVERHAMPTON MASTERS
2 FERRIS Gillian (1954) (F) 00:40.22 330 GLOUCESTER MASTERS
3 BOURNE Anne (1954) (F) 00:40.48 322 CAMP HILL EDWARDIANS SC

Event: 6. 50m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ALBIN Jan (1950) (G) 00:48.21 CBT 167 ARFON MASTERS
2 WALL PAT (1948) (G) 00:54.76 96 SHREWSBURY MASTERS
3 MURRY Esther (1947) (G) 00:58.61 69 GLOUCESTER MASTERS
4 TAYLOR Judith (1950) (G) 01:05.72 37 WELLINGBOROUGH

Event: 7. 100m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CAMPBELL Andrew (1974) (B) 01:01.56 CBT 616 WREXHAM MASTERS
2 DOKTER Hugh (1972) (B) 01:15.21 332 DANE VALLEY SWIMMING CLUB
3 PRINCE Stephen (1972) (B) 01:45.99 82 ETWALL EAGLES

Event: 7. 100m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRINSWOOD Andrew (1964) (D) 01:08.90 CBT 442 LINDUM MINK SC
2 CONWAY STEVE (1964) (D) 01:11.59 391 LOUGHBOROUGH MASTERS
3 BOWYER Andy (1964) (D) 01:21.81 246 MOLD MASTERS
4 LEAVER Nigel (1961) (D) 01:21.83 246 SHREWSBURY MASTERS

Event: 7. 100m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SYRETT Walter (1959) (E) 01:12.95 CBT 368 PONTYPOOL
2 MORRIS David (1956) (E) 01:15.33 330 SHREWSBURY MASTERS
3 JONES Mark (1960) (E) 01:16.41 314 EVERTON

Event: 7. 100m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MC CARTNEY Mike (1953) (F) 01:12.74 CBT 371 SHREWSBURY MASTERS
2 HOWLES John (1954) (F) 01:12.84 369 HEADS OF VALLEYS
3 DILWORTH Mike (1953) (F) 01:38.20 117 ARFON MASTERS

Event: 7. 100m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHORT Graham (1946) (G) 01:14.47 CBT 343 MAIDENHEAD
2 PADGETT Graham (1947) (G) 01:17.29 302 WARRINGTON DOLPHINS

Event: 7. 100m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- TEANEY HARRY (1944) (H) DSQ -- MOLD MASTERS

Event: 7. 100m Butterfly, Male, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 INGRAM Keith (1940) (I) 01:24.22 CBT 221 BIRMINGHAM MASTERS

Event: 8. 100m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CHILLINGWORTH GRACE (1976) (A) 01:18.96 CBT 441 SHREWSBURY MASTERS

Event: 8. 100m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WESSELINGH Tracy (1966) (C) 01:16.74 CBT 482 DERBY PHOENIX
2 STRAY CATHERINE (1968) (C) 01:33.31 250 TRIDENT SWIMMING CLUB
3 BRIGGS Lorraine (1967) (C) 01:43.91 164 SHREWSBURY MASTERS

Event: 8. 100m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COE Traci (1964) (D) 01:34.54 CBT 238 ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 8. 100m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BRIGGS Janet (1959) (E) 01:48.53 CBT 137 ETWALL EAGLES

Event: 8. 100m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WILSON Alison (1954) (F) 01:27.13 CBT 319 SHREWSBURY MASTERS
2 HUGHES Jackie (1953) (F) 01:40.64 187 LINDUM MINK SC
3 HAYES Colette (1952) (F) 02:10.37 57 CHESTER

Event: 8. 100m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 INGRAM Jackie (1943) (H) 02:15.56 CBT 47 BIRMINGHAM MASTERS
2 THOMAS Jean (1944) (H) 02:19.19 40 WELLINGBOROUGH

Event: 8. 100m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALKER Brenda (1938) (I) 01:48.53 CBT 137 CHESTER
2 WINDSOR Judith (1939) (I) 01:58.55 92 ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 8. 100m Backstroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLAPP Kathy (1924) (L) 02:30.75 CBT 25 ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 9. 4x50m Medley Relay 200+, Male, Open, Heats,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CAMP HILL EDWARDIANS 02:22.08 -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
2 SHREWSBURY C 02:24.42 -- SHREWSBURY MASTERS
3 MOLD C 02:33.46 -- MOLD MASTERS
4 STAFFORD APEX 02:48.56 -- STAFFORD APEX

Event: 10. 4x50m Medley Relay 160 - 199, Male, Open, Heats,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WREXHAM MASTERS B 02:00.43 -- WREXHAM MASTERS
2 SHREWSBURY B 02:13.51 -- SHREWSBURY MASTERS
3 MOLD B 02:13.96 -- MOLD MASTERS
4 SHREWSBURY B2 02:25.29 -- SHREWSBURY MASTERS
5 OAKENGATES AND DISTRICT 02:31.83 -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
6 MOLD B 2 02:32.42 -- MOLD MASTERS
7 WELLINGBOROUGH 02:35.24 -- WELLINGBOROUGH
8 WREXHAM MASTERS B2 02:42.84 -- WREXHAM MASTERS
9 ETWALL EAGLES 02:48.24 -- ETWALL EAGLES

Event: 11. 4x50m Medley Relay 120 - 159, Male, Open, Heats,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LOUGHBOROUGH TOWN 02:00.66 -- LOUGHBOROUGH MASTERS
2 OSWESTRY OTTERS A 02:08.76 -- OSWESTRY OTTERS
3 MOLD A 02:12.01 -- MOLD MASTERS
4 SHREWSBURY A 02:13.35 -- SHREWSBURY MASTERS
5 MOLD A 2 02:27.22 -- MOLD MASTERS
6 HOLYWELL ASC 02:33.65 -- HOLYWELL SWIMMING CLUB

Event: 12. 25m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JENKINS Laura (1979) (A) 00:19.23 CBT -- WREXHAM MASTERS

Event: 12. 25m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HILL Rachel (1973) (B) 00:17.84 CBT -- SHREWSBURY MASTERS
2 CLEATON Sarah (1971) (B) 00:19.03 -- OSWESTRY OTTERS

Event: 12. 25m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 POWELL SALLY (1969) (C) 00:15.81 CBT -- OSWESTRY OTTERS
2 WESTLEY Vanessa (1969) (C) 00:15.98 -- WELLINGBOROUGH
3 ARNOLD Sharran (1970) (C) 00:17.08 -- OSWESTRY OTTERS
4 EDWARDS YUONNE (1967) (C) 00:17.55 -- OSWESTRY OTTERS

Event: 12. 25m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MAIN Carole (1963) (D) 00:16.67 -- OSWESTRY OTTERS
2 WOOLLEY Tracey (1963) (D) 00:19.19 -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- BETTINSON Hayley (1963) (D) DNS -- CAMP HILL EDWARDIANS SC

Event: 12. 25m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PARTRIDGE B (1959) (E) 00:22.22 CBT -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 12. 25m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUGHES Jackie (1953) (F) 00:18.62 CBT -- LINDUM MINK SC
2 LUCAS Allie (1951) (F) 00:22.56 -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 12. 25m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 INGRAM Jackie (1943) (H) 00:34.51 CBT -- BIRMINGHAM MASTERS

Event: 13. 25m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BIGGS Simon (1976) (A) 00:19.57 CBT -- OSWESTRY OTTERS
2 JONES Gavin (1977) (A) 00:20.33 -- HOLYWELL SWIMMING CLUB

Event: 13. 25m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 EVANS Paul (1975) (B) 00:18.28 CBT -- OSWESTRY OTTERS

Event: 13. 25m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRISON Karl (1970) (C) 00:17.06 CBT -- LOUGHBOROUGH MASTERS
2 ASHWORTH Mark (1970) (C) 00:17.11 -- MOLD MASTERS
3 BROWN Craig (1969) (C) 00:17.38 -- WELLINGBOROUGH
4 MONNINGTON Simon (1969) (C) 00:21.35 -- PONTYPOOL
-- DENTON Matthew (1967) (C) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 13. 25m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COMMONS Mick (1961) (D) 00:17.11 CBT -- LOUGHBOROUGH MASTERS
= CONWAY STEVE (1964) (D) 00:17.11 CBT -- LOUGHBOROUGH MASTERS
3 JAMES Paul (1963) (D) 00:18.38 -- MILDENHALL
4 GRIFFITHS Jeremy (1962) (D) 00:18.47 -- MOLD MASTERS
5 WRIGHT D (1961) (D) 00:19.86 -- WREXHAM MASTERS
6 CARTWRIGHT Steve (1964) (D) 00:20.70 -- MOLD MASTERS
7 SMITH Wayne (1962) (D) 00:21.36 -- ETWALL EAGLES

Event: 13. 25m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DONEGANI David (1960) (E) 00:17.11 CBT -- LOUGHBOROUGH MASTERS
= STRITCH John (1959) (E) 00:17.11 CBT -- WREXHAM MASTERS
3 KACZMARYK David (1959) (E) 00:21.35 -- WELLINGBOROUGH

Event: 13. 25m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JELFS Mel (1951) (F) 00:18.79 CBT -- BURNTWOOD
2 LEWIS Barry (1954) (F) 00:19.33 -- WREXHAM MASTERS
3 DAVIES Richard (1953) (F) 00:19.70 -- MOLD MASTERS
4 JONES Gaz (1954) (F) 00:25.04 -- MILDENHALL
5 STRAY MALCOLM (1952) (F) 00:25.77 -- TRIDENT SWIMMING CLUB

Event: 13. 25m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHORT Graham (1946) (G) 00:17.83 CBT -- MAIDENHEAD
2 HODGSON Eric (1947) (G) 00:19.06 -- WREXHAM MASTERS

Event: 13. 25m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BAYNES Robin (1945) (H) 00:19.00 CBT -- CITY OF LIVERPOOL
2 SANDERSON Richard (1944) (H) 00:19.63 -- SOUTHPORT
3 HOLLIDAY Ray (1942) (H) 00:23.48 -- SHREWSBURY MASTERS
4 MC DERMOTT Terry (1943) (H) 00:24.28 -- WREXHAM MASTERS

Event: 13. 25m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHENSTONE Brian (1933) (J) 00:24.52 CBT -- CHESTER

Event: 14. 50m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BRENNAN Karen (1976) (A) 00:32.98 CBT 436 SHREWSBURY MASTERS
2 ENTWISTLE Catherine (1979) (A) 00:33.69 408 ARFON MASTERS

Event: 14. 50m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROLLE HELEN (1975) (B) 00:30.98 CBT 527 ETWALL EAGLES
2 DAY Philippa (1974) (B) 00:33.95 398 HEREFORD SWIMMING CLUB
3 ROSE Kathy (1974) (B) 00:35.72 336 SHREWSBURY MASTERS

Event: 14. 50m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WESSELINGH Tracy (1966) (C) 00:31.61 CBT 497 DERBY PHOENIX
2 BODY Rachel (1966) (C) 00:32.59 452 WREXHAM MASTERS
3 WAY Susannah (1968) (C) 00:33.40 419 SHREWSBURY MASTERS
4 TAYLOR Karen (1969) (C) 00:33.57 412 GLOUCESTER MASTERS
5 DAVIES Gaynor (1969) (C) 00:33.69 408 HOLYWELL SWIMMING CLUB
6 ELLIS Andrea (1968) (C) 00:34.11 392 OSWESTRY OTTERS
7 WEINER Gaynor (1966) (C) 00:35.72 336 SHREWSBURY MASTERS
8 GREGORY Susan (1968) (C) 00:37.22 291 SHREWSBURY MASTERS

Event: 14. 50m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BETTINSON Hayley (1963) (D) 00:28.93 CBT 641 CAMP HILL EDWARDIANS SC
2 TALLON Jean (1963) (D) 00:33.64 409 CITY OF LIVERPOOL
3 VAUGHAN Jancis (1965) (D) 00:36.71 306 SHREWSBURY MASTERS
4 MOSES Nerys (1964) (D) 00:37.15 293 MOLD MASTERS
5 HARRIS Liz (1965) (D) 00:37.42 286 SHREWSBURY MASTERS
6 DOWNS Tracy (1961) (D) 00:37.62 280 SHREWSBURY MASTERS
7 HATTAN Judy (1963) (D) 00:38.10 268 SHREWSBURY MASTERS

Event: 14. 50m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LOWE Ruth (1957) (E) 00:34.08 393 BURNTWOOD
2 STOKES Helen (1958) (E) 00:37.82 275 OSWESTRY OTTERS
3 WOOD D (1959) (E) 00:41.86 187 SHREWSBURY MASTERS
4 WILLIAMS Karen (1959) (E) 00:44.13 151 WREXHAM MASTERS
5 MARTIN MAIR (1958) (E) 00:44.19 150 ARFON MASTERS
6 COLE BARBARA (1956) (E) 00:47.05 114 SHREWSBURY MASTERS
7 THOMAS Elaine (1960) (E) 00:47.28 112 BRIDGEND

Event: 14. 50m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 TUNNICLIFFE K (1952) (F) 00:32.08 CBT 475 WOLVERHAMPTON MASTERS
2 BOURNE Anne (1954) (F) 00:35.97 328 CAMP HILL EDWARDIANS SC
3 FERRIS Gillian (1954) (F) 00:36.24 320 GLOUCESTER MASTERS
4 JONES Louise (1954) (F) 00:41.22 199 ARFON MASTERS
5 YULE Lynn (1953) (F) 00:41.41 196 ARFON MASTERS
6 TALBOT Chris (1951) (F) 00:44.60 144 OAKENGATES SWIMMING CLUB

Event: 14. 50m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ALBIN Jan (1950) (G) 00:38.90 CBT 248 ARFON MASTERS
2 NEWMAN Carole (1949) (G) 00:39.18 242 GLOUCESTER MASTERS
3 DAVIES Sue (1947) (G) 00:45.97 127 SHREWSBURY MASTERS
4 TAYLOR Judith (1950) (G) 00:57.52 42 WELLINGBOROUGH

Event: 14. 50m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GROSS Helen (1944) (H) 00:48.06 CBT 104 STAFFORD APEX
2 THOMAS Jean (1944) (H) 01:07.95 15 WELLINGBOROUGH

Event: 14. 50m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALKER Brenda (1938) (I) 00:42.78 CBT 172 CHESTER

Event: 14. 50m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DILWORTH Edna (1925) (L) 01:01.94 CBT 27 ARFON MASTERS
2 CLAPP Kathy (1924) (L) 01:09.82 13 ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 15. 50m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MORLEY Aron (1984) (X) 00:41.28 CBT 275 WELLINGBOROUGH

Event: 15. 50m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 EMERY JAMES (1977) (A) 00:36.48 CBT 418 SHREWSBURY MASTERS
2 CUNNINGHAM Simon (1980) (A) 00:38.29 357 OSWESTRY OTTERS
3 BRADSHAW Jonathan (1976) (A) 00:38.49 351 MOLD MASTERS

Event: 15. 50m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BANHAM Greg (1974) (B) 00:32.32 600 CHESTER
2 ROLLE Chris (1974) (B) 00:34.14 512 ETWALL EAGLES
3 WORTON Adrian (1971) (B) 00:36.95 401 HALESOWEN
4 JOHNSON Andrew (1974) (B) 00:39.98 308 DARWIN MASTERS
5 PRINCE Stephen (1972) (B) 00:42.99 237 ETWALL EAGLES
6 NEAL Andrew (1972) (B) 00:44.36 210 MACCLESFIELD MASTERS

Event: 15. 50m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 EDDLESTON Craig (1967) (C) 00:34.92 478 WREXHAM MASTERS
2 CLEATON JONATHAN (1968) (C) 00:35.26 464 OSWESTRY OTTERS
3 WEINER Chris (1970) (C) 00:41.50 270 SHREWSBURY MASTERS
4 SKINNER Craig (1967) (C) 00:42.77 241 OAKENGATES SWIMMING CLUB
5 SMITH Clive (1969) (C) 00:44.88 201 ETWALL EAGLES

Event: 15. 50m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MOSES Stephen (1963) (D) 00:36.63 412 MOLD MASTERS
2 BRIGGS Paul (1961) (D) 00:37.98 366 SHREWSBURY MASTERS
3 BOWYER Andy (1964) (D) 00:38.35 355 MOLD MASTERS
4 BEDFORD S (1964) (D) 00:38.83 340 SHREWSBURY MASTERS
5 SMITH Martin (1964) (D) 00:39.23 329 CHASE SWIMMING CLUB
6 HEGGIE Graeme (1965) (D) 00:40.01 307 STAFFORD APEX
7 HEUCHAN John (1961) (D) 00:40.27 300 OAKENGATES SWIMMING CLUB
8 LAWRIE Alan (1965) (D) 00:41.34 273 MOLD MASTERS
9 HOLDEN S (1961) (D) 00:43.25 231 ETWALL EAGLES
10 WILLIAMS John (1963) (D) 00:43.70 223 SHREWSBURY MASTERS
11 ROBERTS Keith (1964) (D) 00:44.08 215 OAKENGATES SWIMMING CLUB
12 GEORGE Nick (1964) (D) 00:44.28 212 OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- MYLES Chris (1963) (D) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 15. 50m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 NORMAN Philip (1956) (E) 00:40.72 289 PONTYPOOL
2 TRAYNOR Gerard (1960) (E) 00:40.82 286 HOLYWELL SWIMMING CLUB
3 STEVENS Wayne (1956) (E) 00:40.97 282 STAFFORD APEX
4 ALTMAN Stuart (1958) (E) 00:41.43 271 SHREWSBURY MASTERS
5 ALDERSON PAUL (1957) (E) 00:43.34 230 ETWALL EAGLES
6 SINCLAIR C (1959) (E) 00:57.77 65 SHREWSBURY MASTERS

Event: 15. 50m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GIBBS Edward (1955) (F) 00:43.15 234 STAFFORD APEX
2 ALTON P (1954) (F) 00:44.55 207 MOLD MASTERS
3 MASON DEREK (1953) (F) 00:49.94 129 HOLYWELL SWIMMING CLUB

Event: 15. 50m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 STONEY Frank (1950) (G) 00:37.99 366 CITY OF COVENTRY
2 FRY Graham (1948) (G) 00:44.25 212 WHITCHURCH
3 SUMMERS Peter (1949) (G) 00:45.04 198 STAFFORD APEX
4 MILNER Richard (1947) (G) 00:49.63 133 ETWALL EAGLES
-- WILSON Allan (1948) (G) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 15. 50m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BEECH J (1943) (H) 00:48.23 150 CAMP HILL EDWARDIANS SC

Event: 15. 50m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 THOMAS Garfield (1940) (I) 00:45.43 CBT 191 BRIDGEND
-- ADAMS Herbie (1940) (I) DSQ -- SEVERNSIDE MASTERS

Event: 16. 100m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRIFFITHS Sarah (1985) (X) 01:11.05 CBT 453 MOLD MASTERS
2 WILLIAMS Natalie (1982) (X) 01:19.61 312 WREXHAM MASTERS

Event: 16. 100m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUGHES Jenny (1977) (A) 01:05.30 CBT 582 MOLD MASTERS
2 CHILLINGWORTH GRACE (1976) (A) 01:08.51 506 SHREWSBURY MASTERS
3 THOMAS Julie (1980) (A) 01:16.95 350 WELLINGBOROUGH
4 SHEPHERD Donna (1976) (A) 01:17.99 335 WREXHAM MASTERS

Event: 16. 100m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRIMAN Anne- Marie (1973) (B) 01:17.66 CBT 340 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 BROWN Rachael (1971) (B) 01:48.41 89 SHREWSBURY MASTERS

Event: 16. 100m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLONES Wilma (1968) (C) 01:05.99 CBT 565 OSWESTRY OTTERS
2 JONES Sharan (1970) (C) 01:19.23 317 HOLYWELL SWIMMING CLUB
3 BARTLETT Anna (1970) (C) 01:20.54 300 SHREWSBURY MASTERS
4 THORNBURN Karen (1966) (C) 01:21.19 291 CITY OF LIVERPOOL
5 STRAY CATHERINE (1968) (C) 01:24.76 249 TRIDENT SWIMMING CLUB
6 BENNETT SARITA (1969) (C) 01:30.87 191 ARFON MASTERS
7 BRIGGS Lorraine (1967) (C) 01:35.00 159 SHREWSBURY MASTERS

Event: 16. 100m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JONES Sandy (1964) (D) 01:09.67 CBT 481 GLOUCESTER MASTERS
2 COE Traci (1964) (D) 01:19.88 308 ELLESMERE PORT MASTERS
3 JEWSON Paula (1963) (D) 01:27.17 224 MOLD MASTERS

Event: 16. 100m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GOWLAND Lindsey (1957) (E) 01:08.63 CBT 503 WOLVERHAMPTON MASTERS
2 STONEY ALLISON (1960) (E) 01:30.53 194 CITY OF COVENTRY
3 BRIGGS Janet (1959) (E) 01:30.82 191 ETWALL EAGLES

Event: 16. 100m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 OLDACRE Melanie (1952) (F) 01:46.75 CBT 95 SHREWSBURY MASTERS
2 HAYES Colette (1952) (F) 01:51.06 79 CHESTER

Event: 16. 100m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALL PAT (1948) (G) 01:37.01 CBT 146 SHREWSBURY MASTERS
2 MURRY Esther (1947) (G) 01:42.27 116 GLOUCESTER MASTERS

Event: 16. 100m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WINDSOR Judith (1939) (I) 01:46.98 CBT 94 ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLLAND David (1981) (X) 01:16.78 CBT 483 BURNTWOOD
2 MALCOLM Daniel (1982) (X) 01:19.76 430 SHREWSBURY MASTERS

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHAW Carl (1980) (A) 01:06.97 CBT 712 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 PAPWORTH Andrew (1978) (A) 01:10.23 626 HALESOWEN
3 BURCHELL Phillip (1980) (A) 01:21.78 397 HOLYWELL SWIMMING CLUB

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CAMPBELL Andrew (1974) (B) 01:16.33 CBT 492 WREXHAM MASTERS
2 DOKTER Hugh (1972) (B) 01:18.08 459 DANE VALLEY SWIMMING CLUB
3 CHILLINWORTH Joe (1974) (B) 01:30.59 280 SOUTHAMTON

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 VICKERS Garry (1968) (C) 01:17.51 CBT 470 ETWALL EAGLES
2 JAMES Matthew (1966) (C) 01:23.40 372 LINDUM MINK SC
3 MOOGAN John Scott (1969) (C) 01:38.62 204 SHREWSBURY MASTERS

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WESSLWINGH PAUL (1961) (D) 01:21.09 408 DERBY PHOENIX
2 GRINSWOOD Andrew (1964) (D) 01:22.25 390 LINDUM MINK SC
3 LEAVER Nigel (1961) (D) 01:22.27 389 SHREWSBURY MASTERS
4 WINDSOR Alistair (1962) (D) 01:31.22 273 SHREWSBURY MASTERS
5 MANASSIEN Nick (1961) (D) 01:32.17 263 CAMP HILL EDWARDIANS SC
6 PARDOE Jon (1963) (D) 01:40.18 192 WHITCHURCH

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SYRETT Walter (1959) (E) 01:16.02 CBT 498 PONTYPOOL
2 JONES Mark (1960) (E) 01:25.20 347 EVERTON
3 MORRIS David (1956) (E) 01:28.18 308 SHREWSBURY MASTERS
4 WATTON MIKE (1959) (E) 01:28.20 308 SHREWSBURY MASTERS
5 BURGER JOSEPH (1957) (E) 01:32.99 255 STAFFORD APEX

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BURCHELL David (1955) (F) 01:23.40 CBT 372 MOLD MASTERS
2 HOWLES John (1954) (F) 01:24.85 352 HEADS OF VALLEYS
3 MC CARTNEY Mike (1953) (F) 01:26.88 324 SHREWSBURY MASTERS
4 DILWORTH Mike (1953) (F) 01:33.91 246 ARFON MASTERS

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PADGETT Graham (1947) (G) 01:29.67 CBT 291 WARRINGTON DOLPHINS
2 HOWLEY Tony (1950) (G) 01:42.11 178 MOLD MASTERS
3 RUDGE John (1947) (G) 01:42.52 175 WELLINGBOROUGH
4 FIELDS Tony (1947) (G) 01:52.07 120 CHESTER

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 TEANEY HARRY (1944) (H) 01:43.17 170 MOLD MASTERS
2 PETO Jim (1943) (H) 01:48.16 140 WELLINGBOROUGH

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 INGRAM Keith (1940) (I) 01:27.64 CBT 315 BIRMINGHAM MASTERS

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALKER Tom (1935) (J) 01:27.42 CBT 318 CHESTER

Event: 17. 100m Breaststroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 OWEN Baz (1930) (K) 02:11.33 CBT 56 ARFON MASTERS

Event: 18. 4x50m Medley Relay 200+, Female, Open, Heats,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GLOUCESTER MASTERS 02:48.90 -- GLOUCESTER MASTERS
2 SHREWSBURY C 02:56.10 -- SHREWSBURY MASTERS
3 ARFON MASTERS B 03:16.19 -- ARFON MASTERS

Event: 19. 4x50m Medley Relay 160 - 199, Female, Open, Heats,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLYWELL ASC 02:30.14 -- HOLYWELL SWIMMING CLUB
2 ARFON MASTERS A 02:53.57 -- ARFON MASTERS
3 SHREWSBURY B 02:54.45 -- SHREWSBURY MASTERS
4 WELLINGBOROUGH 03:15.80 -- WELLINGBOROUGH
5 OAKENGATES AND DISTRICT 03:23.58 -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- CAMP HILL EDWARDIANS DNS -- CAMP HILL EDWARDIANS SC

Event: 20. 4x50m Medley Relay 120 - 159, Female, Open, Heats,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHREWSBURY A 02:27.85 -- SHREWSBURY MASTERS
2 OSWESTRY OTTERS A 02:34.31 -- OSWESTRY OTTERS
3 MOLD A 02:35.02 -- MOLD MASTERS
4 WREXHAM MASTERS A 02:58.24 -- WREXHAM MASTERS
-- MOLD A 2 DNS -- MOLD MASTERS
-- STAFFORD APEX DNS -- STAFFORD APEX

Event: 21. 400m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRIFFITHS Sarah (1985) (X) 05:19.96 CBT 473 MOLD MASTERS
2 WILLIAMS Natalie (1982) (X) 06:20.18 266 WREXHAM MASTERS
-- HIGHFIELD Louise (1986) (X) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 21. 400m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CHILLINGWORTH GRACE (1976) (A) 04:56.82 CBT 589 SHREWSBURY MASTERS
2 HUGHES Jenny (1977) (A) 05:09.08 524 MOLD MASTERS
3 SHEPHERD Donna (1976) (A) 06:11.49 289 WREXHAM MASTERS
-- POORE HANNAH (1976) (A) DNS -- WOODSPRING MASTERS
-- REDWOOD- BROWN Natalie (1980) (A) DNS -- STAFFORD APEX

Event: 21. 400m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLEATON Sarah (1971) (B) 07:42.99 CBT 120 OSWESTRY OTTERS

Event: 21. 400m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WESSELINGH Tracy (1966) (C) 05:18.65 CBT 478 DERBY PHOENIX
2 TAYLOR Karen (1969) (C) 05:26.76 443 GLOUCESTER MASTERS
3 BODY Rachel (1966) (C) 05:52.88 345 WREXHAM MASTERS
4 BARTLETT Anna (1970) (C) 06:13.18 284 SHREWSBURY MASTERS
5 STRAY CATHERINE (1968) (C) 06:25.57 253 TRIDENT SWIMMING CLUB
6 THORNBURN Karen (1966) (C) 06:28.32 246 CITY OF LIVERPOOL
7 EDWARDS YUONNE (1967) (C) 06:51.80 197 OSWESTRY OTTERS
8 BENNETT SARITA (1969) (C) 07:18.34 152 ARFON MASTERS

Event: 21. 400m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JONES Sandy (1964) (D) 05:40.25 CBT 389 GLOUCESTER MASTERS
2 COE Traci (1964) (D) 05:50.65 353 ELLESMERE PORT MASTERS
3 HARRIS Liz (1965) (D) 06:35.39 230 SHREWSBURY MASTERS
4 VAUGHAN Jancis (1965) (D) 06:42.32 215 SHREWSBURY MASTERS
5 TALLON Jean (1963) (D) 06:46.68 206 CITY OF LIVERPOOL
-- JEWSON Paula (1963) (D) DNS -- MOLD MASTERS
-- REILLY Rachel (1962) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB

Event: 21. 400m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LOWE Ruth (1957) (E) 05:49.46 CBT 357 BURNTWOOD
2 STONEY ALLISON (1960) (E) 07:09.06 167 CITY OF COVENTRY
3 STOKES Helen (1958) (E) 07:26.26 141 OSWESTRY OTTERS
4 THOMAS Elaine (1960) (E) 07:48.22 115 BRIDGEND
5 COLE BARBARA (1956) (E) 07:50.57 112 SHREWSBURY MASTERS
-- CHASE Kate (1957) (E) DNS -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
-- GOWLAND Lindsey (1957) (E) DNS -- WOLVERHAMPTON MASTERS
-- KELSALL B (1958) (E) DNS -- STAFFORD APEX

Event: 21. 400m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BOURNE Anne (1954) (F) 05:42.69 CBT 380 CAMP HILL EDWARDIANS SC
2 FERRIS Gillian (1954) (F) 06:25.24 253 GLOUCESTER MASTERS
3 WILSON Alison (1954) (F) 06:35.61 229 SHREWSBURY MASTERS
4 TALBOT Chris (1951) (F) 07:16.50 155 OAKENGATES SWIMMING CLUB
5 HUGHES Jackie (1953) (F) 07:52.85 110 LINDUM MINK SC
6 HAYES Colette (1952) (F) 07:55.13 107 CHESTER
-- BROWN Jean (1953) (F) DNS -- STAFFORD APEX
-- PRICE Colette (1955) (F) DNS -- ARFON MASTERS
-- SLATER Christine (1952) (F) DNS -- ARFON MASTERS

Event: 21. 400m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 NEWMAN Carole (1949) (G) 07:24.44 CBT 144 GLOUCESTER MASTERS
2 MURRY Esther (1947) (G) 07:31.93 134 GLOUCESTER MASTERS
-- GREEN GABRIELE (1949) (G) DNS -- WOODSPRING MASTERS

Event: 21. 400m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- GROSS Helen (1944) (H) DNS -- STAFFORD APEX

Event: 21. 400m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALKER Brenda (1938) (I) 06:57.30 CBT 186 CHESTER
2 WINDSOR Judith (1939) (I) 07:40.71 123 ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 21. 400m Freestyle, Female, All Ages, Heats, Age Group (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DILWORTH Edna (1925) (L) 10:52.39 CBT 19 ARFON MASTERS
2 CLAPP Kathy (1924) (L) 12:36.28 7 ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLLAND David (1981) (X) 01:06.24 CBT 558 BURNTWOOD
2 MALCOLM Daniel (1982) (X) 01:16.57 356 SHREWSBURY MASTERS
3 MORLEY Aron (1984) (X) 01:18.55 326 WELLINGBOROUGH

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHAW Carl (1980) (A) 01:01.83 CBT 676 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 EMERY JAMES (1977) (A) 01:10.91 455 SHREWSBURY MASTERS
3 CUNNINGHAM Simon (1980) (A) 01:12.28 429 OSWESTRY OTTERS
4 BRADSHAW Jonathan (1976) (A) 01:15.38 375 MOLD MASTERS
5 BURCHELL Phillip (1980) (A) 01:18.03 334 HOLYWELL SWIMMING CLUB
6 BIGGS Simon (1976) (A) 01:23.18 267 OSWESTRY OTTERS
-- PAPWORTH Andrew (1978) (A) DNS -- HALESOWEN

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CAMPBELL Andrew (1974) (B) 01:01.85 CBT 676 WREXHAM MASTERS
2 ROLLE Chris (1974) (B) 01:09.75 479 ETWALL EAGLES
3 DOKTER Hugh (1972) (B) 01:14.04 397 DANE VALLEY SWIMMING CLUB
4 EVANS Paul (1975) (B) 01:14.87 383 OSWESTRY OTTERS
5 PRINCE Stephen (1972) (B) 01:30.08 197 ETWALL EAGLES
-- CHILLINWORTH Joe (1974) (B) DNS -- SOUTHAMTON

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 EDDLESTON Craig (1967) (C) 01:06.54 CBT 551 WREXHAM MASTERS
2 VICKERS Garry (1968) (C) 01:10.32 467 ETWALL EAGLES
3 HARRISON Karl (1970) (C) 01:11.15 451 LOUGHBOROUGH MASTERS
4 ASHWORTH Mark (1970) (C) 01:19.29 316 MOLD MASTERS
5 MONNINGTON Simon (1969) (C) 01:20.51 300 PONTYPOOL
6 JAMES Matthew (1966) (C) 01:22.83 271 LINDUM MINK SC
7 WEINER Chris (1970) (C) 01:23.06 268 SHREWSBURY MASTERS
8 CLEATON JONATHAN (1968) (C) 01:25.69 239 OSWESTRY OTTERS
9 DENTON Matthew (1967) (C) 01:28.18 214 SHREWSBURY MASTERS
10 SMITH Clive (1969) (C) 01:31.69 184 ETWALL EAGLES
-- POTTS Neil (1968) (C) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRINSWOOD Andrew (1964) (D) 01:11.33 CBT 447 LINDUM MINK SC
2 COMMONS Mick (1961) (D) 01:11.98 435 LOUGHBOROUGH MASTERS
3 MOSES Stephen (1963) (D) 01:12.32 428 MOLD MASTERS
4 SNEDDON Russell (1964) (D) 01:15.38 375 SHREWSBURY MASTERS
5 DAVIS Paul (1962) (D) 01:15.58 371 SHREWSBURY MASTERS
6 WESSLWINGH PAUL (1961) (D) 01:16.28 360 DERBY PHOENIX
7 JAMES Paul (1963) (D) 01:16.83 352 MILDENHALL
8 BEDFORD S (1964) (D) 01:17.00 349 SHREWSBURY MASTERS
9 GRIFFITHS Jeremy (1962) (D) 01:17.42 343 MOLD MASTERS
10 WILLIAMS John (1963) (D) 01:18.75 323 SHREWSBURY MASTERS
11 LEAVER Nigel (1961) (D) 01:19.62 311 SHREWSBURY MASTERS
12 MANASSIEN Nick (1961) (D) 01:21.57 286 CAMP HILL EDWARDIANS SC
13 LAWRIE Alan (1965) (D) 01:22.16 279 MOLD MASTERS
14 WRIGHT D (1961) (D) 01:22.89 270 WREXHAM MASTERS
-- BRIGGS Paul (1961) (D) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- CLARKE DAVID (1964) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- DAVIS C (1961) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- HEGGIE Graeme (1965) (D) DNS -- STAFFORD APEX
-- HOLDEN S (1961) (D) DNS -- ETWALL EAGLES
-- MYLES Chris (1963) (D) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- CONWAY STEVE (1964) (D) DSQ -- LOUGHBOROUGH MASTERS
-- COWLEY Glenn (1962) (D) DSQ -- SHREWSBURY MASTERS
-- HEUCHAN John (1961) (D) DSQ -- OAKENGATES SWIMMING CLUB

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DONEGANI David (1960) (E) 01:10.04 CBT 473 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 STRITCH John (1959) (E) 01:11.23 449 WREXHAM MASTERS
3 SYRETT Walter (1959) (E) 01:12.57 424 PONTYPOOL
4 MORRIS David (1956) (E) 01:14.60 388 SHREWSBURY MASTERS
5 JONES Mark (1960) (E) 01:15.47 373 EVERTON
6 WATTON MIKE (1959) (E) 01:21.66 285 SHREWSBURY MASTERS
7 KACZMARYK David (1959) (E) 01:27.27 223 WELLINGBOROUGH
8 ALTMAN Stuart (1958) (E) 01:28.45 212 SHREWSBURY MASTERS
9 WILLIAMS Keith (1958) (E) 01:34.02 166 HEREFORD SWIMMING CLUB
10 ALDERSON PAUL (1957) (E) 01:34.71 161 ETWALL EAGLES
11 TRAYNOR Gerard (1960) (E) 01:36.21 151 HOLYWELL SWIMMING CLUB
-- BILBERT Simon (1960) (E) DNS -- LOUGHBOROUGH MASTERS
-- MOORE John (1956) (E) DNS -- MACCLESFIELD MASTERS

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOWLES John (1954) (F) 01:14.43 CBT 391 HEADS OF VALLEYS
2 MC CARTNEY Mike (1953) (F) 01:17.79 337 SHREWSBURY MASTERS
3 BURCHELL David (1955) (F) 01:19.15 318 MOLD MASTERS
4 JELFS Mel (1951) (F) 01:21.22 290 BURNTWOOD
5 DAVIES Richard (1953) (F) 01:21.99 281 MOLD MASTERS
6 DILWORTH Mike (1953) (F) 01:25.18 244 ARFON MASTERS
7 WOODALL R (1955) (F) 01:27.12 225 WOLVERHAMPTON MASTERS
8 LEWIS Barry (1954) (F) 01:37.08 145 WREXHAM MASTERS
9 JONES Gaz (1954) (F) 01:56.90 61 MILDENHALL
10 STRAY MALCOLM (1952) (F) 02:13.07 30 TRIDENT SWIMMING CLUB
-- CORRIN Ian (1953) (F) DNS -- CITY OF LIVERPOOL

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 STONEY Frank (1950) (G) 01:18.02 CBT 334 CITY OF COVENTRY
2 SHORT Graham (1946) (G) 01:19.75 310 MAIDENHEAD
3 HODGSON Eric (1947) (G) 01:21.31 289 WREXHAM MASTERS
4 FRY Graham (1948) (G) 01:30.94 190 WHITCHURCH
5 SMITHSON Dave (1949) (G) 01:31.73 184 SHREWSBURY MASTERS
6 HOWLEY Tony (1950) (G) 01:34.92 160 MOLD MASTERS
7 RUDGE John (1947) (G) 01:37.22 144 WELLINGBOROUGH
8 SUMMERS Peter (1949) (G) 01:40.57 125 STAFFORD APEX
9 FIELDS Tony (1947) (G) 01:54.01 69 CHESTER
-- BURGE Chris (1948) (G) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- PADGETT Graham (1947) (G) DNS -- WARRINGTON DOLPHINS

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BAYNES Robin (1945) (H) 01:30.17 CBT 197 CITY OF LIVERPOOL
2 SANDERSON Richard (1944) (H) 01:35.94 153 SOUTHPORT
3 SCAIFF Bob (1942) (H) 01:38.02 139 SHREWSBURY MASTERS
4 BUTTERWORTH Roy (1944) (H) 01:38.52 136 NEWTON HALL
5 BEECH J (1943) (H) 01:42.03 117 CAMP HILL EDWARDIANS SC
6 PETO Jim (1943) (H) 01:48.15 90 WELLINGBOROUGH
7 MC DERMOTT Terry (1943) (H) 01:53.56 71 WREXHAM MASTERS
-- DUTTON Bill (1944) (H) DNS -- WARRINGTON DOLPHINS

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 INGRAM Keith (1940) (I) 01:21.65 CBT 285 BIRMINGHAM MASTERS
2 THOMAS Garfield (1940) (I) 01:26.24 233 BRIDGEND
3 ADAMS Herbie (1940) (I) 01:26.93 226 SEVERNSIDE MASTERS

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALKER Tom (1935) (J) 01:27.80 CBT 218 CHESTER
2 SHENSTONE Brian (1933) (J) 01:57.30 60 CHESTER
-- LLOYD Eddie (1931) (J) DNS -- WREXHAM MASTERS

Event: 22. 100m Ind. Medley, Male, All Ages, Heats, Age Group (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 OWEN Baz (1930) (K) 01:58.92 CBT 56 ARFON MASTERS
-- HOY Ted (1928) (K) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 23. 25m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHEPHERD Donna (1976) (A) 00:19.92 CBT -- WREXHAM MASTERS
2 JENKINS Laura (1979) (A) 00:23.38 -- WREXHAM MASTERS
-- POORE HANNAH (1976) (A) DNS -- WOODSPRING MASTERS
-- REDWOOD- BROWN Natalie (1980) (A) DNS -- STAFFORD APEX

Event: 23. 25m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DAY Philippa (1974) (B) 00:17.84 CBT -- HEREFORD SWIMMING CLUB
-- LAWSON Anna (1974) (B) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 23. 25m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 TAYLOR Karen (1969) (C) 00:15.89 CBT -- GLOUCESTER MASTERS
2 BODY Rachel (1966) (C) 00:15.96 -- WREXHAM MASTERS
3 POWELL SALLY (1969) (C) 00:16.35 -- OSWESTRY OTTERS
4 ELLIS Andrea (1968) (C) 00:16.70 -- OSWESTRY OTTERS
5 WAY Susannah (1968) (C) 00:16.75 -- SHREWSBURY MASTERS
6 BARTLETT Anna (1970) (C) 00:17.72 -- SHREWSBURY MASTERS
7 WESTLEY Vanessa (1969) (C) 00:18.42 -- WELLINGBOROUGH
8 ARNOLD Sharran (1970) (C) 00:21.60 -- OSWESTRY OTTERS
9 GREGORY Susan (1968) (C) 00:22.02 -- SHREWSBURY MASTERS
10 BENNETT SARITA (1969) (C) 00:23.99 -- ARFON MASTERS
11 BRIGGS Lorraine (1967) (C) 00:26.37 -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 23. 25m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BETTINSON Hayley (1963) (D) 00:14.38 CBT -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
2 TALLON Jean (1963) (D) 00:17.69 -- CITY OF LIVERPOOL
3 MAIN Carole (1963) (D) 00:18.39 -- OSWESTRY OTTERS
4 HARRIS Liz (1965) (D) 00:19.47 -- SHREWSBURY MASTERS
5 HATTAN Judy (1963) (D) 00:23.13 -- SHREWSBURY MASTERS
-- FRASER Jackie (1961) (D) DNS -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
-- REILLY Rachel (1962) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- WOOLLEY Tracey (1963) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- DOWNS Tracy (1961) (D) DSQ -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 23. 25m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LOWE Ruth (1957) (E) 00:17.95 CBT -- BURNTWOOD
2 BRIGGS Janet (1959) (E) 00:22.30 -- ETWALL EAGLES
3 MARTIN MAIR (1958) (E) 00:23.12 -- ARFON MASTERS
4 COLE BARBARA (1956) (E) 00:27.56 -- SHREWSBURY MASTERS
-- GOWLAND Lindsey (1957) (E) DNS -- WOLVERHAMPTON MASTERS
-- KELSALL B (1958) (E) DNS -- STAFFORD APEX
-- WILLIAMS DEB (1956) (E) DNS -- STAFFORD APEX

Event: 23. 25m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BOURNE Anne (1954) (F) 00:19.06 CBT -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
2 YULE Lynn (1953) (F) 00:22.12 -- ARFON MASTERS
3 OLDACRE Melanie (1952) (F) 00:26.21 -- SHREWSBURY MASTERS
-- LUCAS Allie (1951) (F) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- PRICE Colette (1955) (F) DNS -- ARFON MASTERS

Event: 23. 25m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ALBIN Jan (1950) (G) 00:20.38 CBT -- ARFON MASTERS
2 NEWMAN Carole (1949) (G) 00:25.01 -- GLOUCESTER MASTERS
3 DAVIES Sue (1947) (G) 00:27.21 -- SHREWSBURY MASTERS
-- GREEN GABRIELE (1949) (G) DNS -- WOODSPRING MASTERS

Event: 23. 25m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 INGRAM Jackie (1943) (H) 00:35.09 CBT -- BIRMINGHAM MASTERS
2 THOMAS Jean (1944) (H) 00:40.63 -- WELLINGBOROUGH
-- GROSS Helen (1944) (H) DNS -- STAFFORD APEX

Event: 23. 25m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLAPP Kathy (1924) (L) 00:41.02 CBT -- ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 24. 25m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BURCHELL Phillip (1980) (A) 00:17.94 CBT -- HOLYWELL SWIMMING CLUB
-- CUNNINGHAM Simon (1980) (A) DNS -- OSWESTRY OTTERS

Event: 24. 25m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PRINCE Stephen (1972) (B) 00:19.37 CBT -- ETWALL EAGLES
2 NEAL Andrew (1972) (B) 00:20.64 -- MACCLESFIELD MASTERS

Event: 24. 25m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BROWN Craig (1969) (C) 00:15.77 CBT -- WELLINGBOROUGH
2 HARRISON Karl (1970) (C) 00:16.84 -- LOUGHBOROUGH MASTERS
3 CLEATON JONATHAN (1968) (C) 00:19.05 -- OSWESTRY OTTERS
4 ASHWORTH Mark (1970) (C) 00:19.08 -- MOLD MASTERS
5 DENTON Matthew (1967) (C) 00:20.68 -- SHREWSBURY MASTERS
-- CONNAUGHTON Dan (1967) (C) DNS -- WREXHAM MASTERS
-- POTTS Neil (1968) (C) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 24. 25m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRIFFITHS Jeremy (1962) (D) 00:17.56 CBT -- MOLD MASTERS
2 WRIGHT D (1961) (D) 00:17.86 -- WREXHAM MASTERS
3 SMITH Martin (1964) (D) 00:18.90 -- CHASE SWIMMING CLUB
4 BRIGGS Paul (1961) (D) 00:19.07 -- SHREWSBURY MASTERS
5 SMITH Wayne (1962) (D) 00:19.79 -- ETWALL EAGLES
6 WINDSOR Alistair (1962) (D) 00:20.20 -- SHREWSBURY MASTERS
7 CARTWRIGHT Steve (1964) (D) 00:20.62 -- MOLD MASTERS
8 GEORGE Nick (1964) (D) 00:24.29 -- OAKENGATES SWIMMING CLUB

Event: 24. 25m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 NORMAN Philip (1956) (E) 00:15.68 CBT -- PONTYPOOL
2 DONEGANI David (1960) (E) 00:16.18 -- LOUGHBOROUGH MASTERS
3 WATTON MIKE (1959) (E) 00:17.62 -- SHREWSBURY MASTERS
4 KACZMARYK David (1959) (E) 00:17.95 -- WELLINGBOROUGH
5 BURGER JOSEPH (1957) (E) 00:19.27 -- STAFFORD APEX
-- BILBERT Simon (1960) (E) DNS -- LOUGHBOROUGH MASTERS
-- MOORE John (1956) (E) DNS -- MACCLESFIELD MASTERS
-- STEVENS Wayne (1956) (E) DNS -- STAFFORD APEX

Event: 24. 25m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JELFS Mel (1951) (F) 00:17.55 CBT -- BURNTWOOD
2 LEWIS Barry (1954) (F) 00:18.34 -- WREXHAM MASTERS
3 BURCHELL David (1955) (F) 00:18.68 -- MOLD MASTERS
4 WOODALL R (1955) (F) 00:19.26 -- WOLVERHAMPTON MASTERS
5 MILLINGTON Paul (1952) (F) 00:19.85 -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
6 JONES Gaz (1954) (F) 00:22.41 -- MILDENHALL
7 MASON DEREK (1953) (F) 00:24.53 -- HOLYWELL SWIMMING CLUB
-- CORRIN Ian (1953) (F) DNS -- CITY OF LIVERPOOL
-- GIBBS Edward (1955) (F) DNS -- STAFFORD APEX
-- STRAY MALCOLM (1952) (F) DNS -- TRIDENT SWIMMING CLUB

Event: 24. 25m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHORT Graham (1946) (G) 00:17.25 CBT -- MAIDENHEAD
2 STONEY Frank (1950) (G) 00:17.79 -- CITY OF COVENTRY
3 SUMMERS Peter (1949) (G) 00:21.97 -- STAFFORD APEX
4 MILNER Richard (1947) (G) 00:27.17 -- ETWALL EAGLES
-- BURGE Chris (1948) (G) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 24. 25m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BAYNES Robin (1945) (H) 00:19.31 CBT -- CITY OF LIVERPOOL
2 MC DERMOTT Terry (1943) (H) 00:19.84 -- WREXHAM MASTERS
3 BUTTERWORTH Roy (1944) (H) 00:21.11 -- NEWTON HALL
4 SANDERSON Richard (1944) (H) 00:21.49 -- SOUTHPORT
-- HOLLIDAY Ray (1942) (H) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 24. 25m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- LLOYD Eddie (1931) (J) DNS -- WREXHAM MASTERS

Event: 24. 25m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- HOY Ted (1928) (K) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 25. 50m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WILLIAMS Natalie (1982) (X) 00:39.13 CBT 293 WREXHAM MASTERS
-- MORGAN Brook (1983) (X) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 25. 50m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BRENNAN Karen (1976) (A) 00:37.13 CBT 351 SHREWSBURY MASTERS
2 THOMAS Julie (1980) (A) 00:37.54 338 WELLINGBOROUGH
3 ENTWISTLE Catherine (1979) (A) 00:38.70 305 ARFON MASTERS

Event: 25. 50m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROLLE HELEN (1975) (B) 00:33.61 CBT 483 ETWALL EAGLES
2 HARRIMAN Anne- Marie (1973) (B) 00:38.01 324 LOUGHBOROUGH MASTERS
3 ROSE Kathy (1974) (B) 00:42.38 219 SHREWSBURY MASTERS
-- GLOVER Claire (1975) (B) DNS -- HOLYWELL SWIMMING CLUB

Event: 25. 50m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLONES Wilma (1968) (C) 00:33.37 CBT 493 OSWESTRY OTTERS
2 WESSELINGH Tracy (1966) (C) 00:34.05 464 DERBY PHOENIX
3 DAVIES Gaynor (1969) (C) 00:38.01 324 HOLYWELL SWIMMING CLUB
4 THORNBURN Karen (1966) (C) 00:38.80 302 CITY OF LIVERPOOL
5 WEINER Gaynor (1966) (C) 00:39.58 282 SHREWSBURY MASTERS
6 JONES Sharan (1970) (C) 00:42.46 217 HOLYWELL SWIMMING CLUB
-- CURTIS Janice (1966) (C) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 25. 50m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JONES Sandy (1964) (D) 00:33.35 CBT 494 GLOUCESTER MASTERS
2 VAUGHAN Jancis (1965) (D) 00:42.87 209 SHREWSBURY MASTERS
3 JEWSON Paula (1963) (D) 00:46.08 156 MOLD MASTERS
-- BETTINSON Hayley (1963) (D) DNS -- CAMP HILL EDWARDIANS SC

Event: 25. 50m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WOOD D (1959) (E) 00:50.20 108 SHREWSBURY MASTERS

Event: 25. 50m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FERRIS Gillian (1954) (F) 00:40.43 261 GLOUCESTER MASTERS
2 HUGHES Jackie (1953) (F) 00:44.40 182 LINDUM MINK SC
3 WILSON Alison (1954) (F) 00:45.45 166 SHREWSBURY MASTERS
4 HAYES Colette (1952) (F) 01:22.30 5 CHESTER
-- SLATER Christine (1952) (F) DNS -- ARFON MASTERS
-- TALBOT Chris (1951) (F) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- TUNNICLIFFE K (1952) (F) DNS -- WOLVERHAMPTON MASTERS

Event: 25. 50m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MURRY Esther (1947) (G) 00:56.89 59 GLOUCESTER MASTERS
2 WALL PAT (1948) (G) 00:57.24 57 SHREWSBURY MASTERS

Event: 25. 50m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALKER Brenda (1938) (I) 00:54.35 CBT 74 CHESTER

Event: 26. 50m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WHITELAW Keir (1985) (X) 00:31.51 CBT 452 MOLD MASTERS
2 MORLEY Aron (1984) (X) 00:37.56 249 WELLINGBOROUGH
3 MALCOLM Daniel (1982) (X) 00:39.72 201 SHREWSBURY MASTERS

Event: 26. 50m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHAW Carl (1980) (A) 00:29.92 CBT 528 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 JONES Gavin (1977) (A) 00:35.11 317 HOLYWELL SWIMMING CLUB
3 EMERY JAMES (1977) (A) 00:35.33 310 SHREWSBURY MASTERS
4 BIGGS Simon (1976) (A) 00:35.79 296 OSWESTRY OTTERS
5 BRADSHAW Jonathan (1976) (A) 00:42.18 158 MOLD MASTERS

Event: 26. 50m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROLLE Chris (1974) (B) 00:32.20 CBT 422 ETWALL EAGLES
2 EVANS Paul (1975) (B) 00:33.17 383 OSWESTRY OTTERS
3 JOHNSON Andrew (1974) (B) 00:43.32 141 DARWIN MASTERS

Event: 26. 50m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 EDDLESTON Craig (1967) (C) 00:31.75 CBT 441 WREXHAM MASTERS
2 SKINNER Craig (1967) (C) 00:35.61 302 OAKENGATES SWIMMING CLUB
3 MITCHELMORE Darren (1966) (C) 00:38.39 229 SHREWSBURY MASTERS
4 MONNINGTON Simon (1969) (C) 00:38.87 219 PONTYPOOL
5 WEINER Chris (1970) (C) 00:44.96 120 SHREWSBURY MASTERS
-- RAVENHALL Carl (1969) (C) DNS -- STAFFORD APEX
-- VICKERS Garry (1968) (C) DNS -- ETWALL EAGLES

Event: 26. 50m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CONWAY STEVE (1964) (D) 00:32.42 CBT 413 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 JAMES Paul (1963) (D) 00:33.66 365 MILDENHALL
3 COMMONS Mick (1961) (D) 00:34.61 333 LOUGHBOROUGH MASTERS
4 BEDFORD S (1964) (D) 00:35.36 309 SHREWSBURY MASTERS
5 MOSES Stephen (1963) (D) 00:35.46 306 MOLD MASTERS
6 WESSLWINGH PAUL (1961) (D) 00:39.52 205 DERBY PHOENIX
7 LAWRIE Alan (1965) (D) 00:39.57 204 MOLD MASTERS
8 LEAVER Nigel (1961) (D) 00:39.74 201 SHREWSBURY MASTERS
9 COWLEY Glenn (1962) (D) 00:46.70 101 SHREWSBURY MASTERS
-- HEGGIE Graeme (1965) (D) DNS -- STAFFORD APEX
-- MYLES Chris (1963) (D) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- WILLIAMS John (1963) (D) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 26. 50m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 STRITCH John (1959) (E) 00:37.86 CBT 242 WREXHAM MASTERS
2 WILLIAMS Keith (1958) (E) 00:45.80 110 HEREFORD SWIMMING CLUB
3 SINCLAIR C (1959) (E) 00:55.29 43 SHREWSBURY MASTERS

Event: 26. 50m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DAVIES Richard (1953) (F) 00:43.04 145 MOLD MASTERS
-- GLOVER Peter (1952) (F) DNS -- STAFFORD APEX

Event: 26. 50m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FRY Graham (1948) (G) 00:42.47 153 WHITCHURCH
2 HOWLEY Tony (1950) (G) 00:44.19 130 MOLD MASTERS

Event: 26. 50m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 TEANEY HARRY (1944) (H) 00:46.46 CBT 104 MOLD MASTERS
2 SCAIFF Bob (1942) (H) 00:48.56 84 SHREWSBURY MASTERS
-- DUTTON Bill (1944) (H) DNS -- WARRINGTON DOLPHINS

Event: 26. 50m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 INGRAM Keith (1940) (I) 00:39.40 CBT 208 BIRMINGHAM MASTERS
2 ADAMS Herbie (1940) (I) 00:42.28 156 SEVERNSIDE MASTERS
3 THOMAS Garfield (1940) (I) 00:43.34 141 BRIDGEND

Event: 27. 100m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRIFFITHS Sarah (1985) (X) 01:23.71 CBT 343 MOLD MASTERS

Event: 27. 100m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUGHES Jenny (1977) (A) 01:10.93 CBT 575 MOLD MASTERS
2 CHILLINGWORTH GRACE (1976) (A) 01:28.36 285 SHREWSBURY MASTERS

Event: 27. 100m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- BROWN Rachael (1971) (B) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 27. 100m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COE Traci (1964) (D) 01:40.63 CBT 174 ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 27. 100m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 STONEY ALLISON (1960) (E) 02:06.66 CBT 61 CITY OF COVENTRY
-- CHASE Kate (1957) (E) DNS -- CAMP HILL EDWARDIANS SC

Event: 27. 100m Butterfly, Female, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WINDSOR Judith (1939) (I) 02:20.74 CBT 34 ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 28. 100m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLLAND David (1981) (X) 01:05.71 CBT 523 BURNTWOOD

Event: 28. 100m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CAMPBELL Andrew (1974) (B) 01:05.44 CBT 529 WREXHAM MASTERS
-- CHILLINWORTH Joe (1974) (B) DNS -- SOUTHAMTON

Event: 28. 100m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JAMES Matthew (1966) (C) 01:29.80 CBT 177 LINDUM MINK SC
2 SMITH Clive (1969) (C) 01:45.48 87 ETWALL EAGLES

Event: 28. 100m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRINSWOOD Andrew (1964) (D) 01:15.07 CBT 343 LINDUM MINK SC
2 SNEDDON Russell (1964) (D) 01:18.15 299 SHREWSBURY MASTERS
-- CLARKE DAVID (1964) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- DAVIS C (1961) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- DAVIS Paul (1962) (D) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 28. 100m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JONES Mark (1960) (E) 01:17.94 CBT 302 EVERTON
2 SYRETT Walter (1959) (E) 01:18.48 295 PONTYPOOL
3 MORRIS David (1956) (E) 01:20.70 267 SHREWSBURY MASTERS

Event: 28. 100m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOWLES John (1954) (F) 01:15.89 CBT 331 HEADS OF VALLEYS
2 MC CARTNEY Mike (1953) (F) 01:24.47 225 SHREWSBURY MASTERS
3 DILWORTH Mike (1953) (F) 01:35.18 139 ARFON MASTERS

Event: 28. 100m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HODGSON Eric (1947) (G) 01:21.44 CBT 258 WREXHAM MASTERS
2 FIELDS Tony (1947) (G) 02:06.26 34 CHESTER
-- PADGETT Graham (1947) (G) DNS -- WARRINGTON DOLPHINS
-- SMITHSON Dave (1949) (G) DSQ -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 28. 100m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALKER Tom (1935) (J) 01:27.68 CBT 195 CHESTER
2 SHENSTONE Brian (1933) (J) 01:49.89 72 CHESTER

Event: 28. 100m Backstroke, Male, All Ages, Heats, Age Group (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 OWEN Baz (1930) (K) 02:09.21 CBT 30 ARFON MASTERS

Event: 29. 4x50m Freestyle Relay 200+, Female, Open, Heats,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GLOUCESTER MASTERS 02:41.16 -- GLOUCESTER MASTERS
2 SHREWSBURY C 02:44.79 -- SHREWSBURY MASTERS
3 ARFON MASTERS B 02:46.91 -- ARFON MASTERS
-- STAFFORD APEX DNS -- STAFFORD APEX

Event: 30. 4x50m Freestyle Relay 160 - 199, Female, Open, Hea,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLYWELL ASC 02:19.96 -- HOLYWELL SWIMMING CLUB
2 SHREWSBURY B 02:28.59 -- SHREWSBURY MASTERS
3 ARFON MASTERS A 02:44.41 -- ARFON MASTERS
4 WELLINGBOROUGH 03:13.97 -- WELLINGBOROUGH
-- CAMP HILL EDWARDIANS DNS -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
-- OAKENGATES AND DISTRICT DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB

Event: 31. 4x50m Freestyle Relay 120 - 159, Female, Open, Hea,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHREWSBURY A 02:12.34 -- SHREWSBURY MASTERS
2 OSWESTRY OTTERS A 02:17.53 -- OSWESTRY OTTERS
3 MOLD A 02:17.66 -- MOLD MASTERS
4 WREXHAM MASTERS A 02:34.07 -- WREXHAM MASTERS
5 OSWESTRY OTTERS B 02:40.35 -- OSWESTRY OTTERS
-- MOLD A 2 DNS -- MOLD MASTERS

Event: 32. 25m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WHITELAW Keir (1985) (X) 00:13.53 CBT -- MOLD MASTERS

Event: 32. 25m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BURCHELL Phillip (1980) (A) 00:13.74 CBT -- HOLYWELL SWIMMING CLUB
2 BIGGS Simon (1976) (A) 00:14.99 -- OSWESTRY OTTERS

Event: 32. 25m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PRINCE Stephen (1972) (B) 00:14.62 CBT -- ETWALL EAGLES

Event: 32. 25m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BROWN Craig (1969) (C) 00:13.55 CBT -- WELLINGBOROUGH
2 ASHWORTH Mark (1970) (C) 00:13.58 -- MOLD MASTERS

Event: 32. 25m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BRIGGS Paul (1961) (D) 00:13.82 CBT -- SHREWSBURY MASTERS
2 WRIGHT D (1961) (D) 00:13.84 -- WREXHAM MASTERS
3 CARTWRIGHT Steve (1964) (D) 00:15.14 -- MOLD MASTERS

Event: 32. 25m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 NORMAN Philip (1956) (E) 00:14.02 CBT -- PONTYPOOL
2 KACZMARYK David (1959) (E) 00:14.06 -- WELLINGBOROUGH
-- STEVENS Wayne (1956) (E) DNS -- STAFFORD APEX

Event: 32. 25m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BURCHELL David (1955) (F) 00:14.26 CBT -- MOLD MASTERS
2 MILLINGTON Paul (1952) (F) 00:14.82 -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
3 MASON DEREK (1953) (F) 00:16.29 -- HOLYWELL SWIMMING CLUB
-- MOUNTAIN Sam (1952) (F) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- STRAY MALCOLM (1952) (F) DNS -- TRIDENT SWIMMING CLUB

Event: 32. 25m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHORT Graham (1946) (G) 00:14.09 CBT -- MAIDENHEAD
2 HOWLEY Tony (1950) (G) 00:15.83 -- MOLD MASTERS
3 BURGE Chris (1948) (G) 00:15.94 -- SHREWSBURY MASTERS
4 SUMMERS Peter (1949) (G) 00:18.29 -- STAFFORD APEX

Event: 32. 25m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BAYNES Robin (1945) (H) 00:14.89 CBT -- CITY OF LIVERPOOL
2 MC DERMOTT Terry (1943) (H) 00:15.77 -- WREXHAM MASTERS
3 BEECH J (1943) (H) 00:16.87 -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
-- BERRY HOWARD (1942) (H) DNS -- MOLD MASTERS
-- HOLLIDAY Ray (1942) (H) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 32. 25m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LLOYD Eddie (1931) (J) 00:49.58 CBT -- WREXHAM MASTERS

Event: 32. 25m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- HOY Ted (1928) (K) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 33. 25m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRIFFITHS Sarah (1985) (X) 00:19.83 CBT -- MOLD MASTERS

Event: 33. 25m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUGHES Jenny (1977) (A) 00:18.29 CBT -- MOLD MASTERS
2 ENTWISTLE Catherine (1979) (A) 00:20.32 -- ARFON MASTERS
-- POORE HANNAH (1976) (A) DNS -- WOODSPRING MASTERS

Event: 33. 25m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROSE Kathy (1974) (B) 00:22.13 CBT -- SHREWSBURY MASTERS
-- GLOVER Claire (1975) (B) DNS -- HOLYWELL SWIMMING CLUB
-- HILL Rachel (1973) (B) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 33. 25m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ELLIS Andrea (1968) (C) 00:21.39 CBT -- OSWESTRY OTTERS
2 BODY Rachel (1966) (C) 00:22.21 -- WREXHAM MASTERS
3 ARNOLD Sharran (1970) (C) 00:23.03 -- OSWESTRY OTTERS
4 JONES Sharan (1970) (C) 00:28.03 -- HOLYWELL SWIMMING CLUB
-- CURTIS Janice (1966) (C) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- POWELL SALLY (1969) (C) DNS -- OSWESTRY OTTERS
-- WAY Susannah (1968) (C) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 33. 25m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MOSES Nerys (1964) (D) 00:21.53 CBT -- MOLD MASTERS
2 TALLON Jean (1963) (D) 00:21.98 -- CITY OF LIVERPOOL
3 MAIN Carole (1963) (D) 00:23.27 -- OSWESTRY OTTERS
-- BETTINSON Hayley (1963) (D) DNS -- CAMP HILL EDWARDIANS SC

Event: 33. 25m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LOWE Ruth (1957) (E) 00:22.02 CBT -- BURNTWOOD
-- WILLIAMS DEB (1956) (E) DNS -- STAFFORD APEX
-- WILLIAMS Karen (1959) (E) DNS -- WREXHAM MASTERS

Event: 33. 25m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LUCAS Allie (1951) (F) 00:30.37 CBT -- SHREWSBURY MASTERS
-- BROWN Jean (1953) (F) DNS -- STAFFORD APEX
-- PRICE Colette (1955) (F) DNS -- ARFON MASTERS

Event: 33. 25m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 NEWMAN Carole (1949) (G) 00:24.86 CBT -- GLOUCESTER MASTERS
2 WALL PAT (1948) (G) 00:26.09 -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 33. 25m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- GROSS Helen (1944) (H) DNS -- STAFFORD APEX

Event: 33. 25m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WINDSOR Judith (1939) (I) 00:32.29 CBT -- ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 33. 25m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DILWORTH Edna (1925) (L) 00:39.53 CBT -- ARFON MASTERS

Event: 34. 50m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MALCOLM Daniel (1982) (X) 00:29.73 CBT 401 SHREWSBURY MASTERS
2 MORLEY Aron (1984) (X) 00:30.03 388 WELLINGBOROUGH
-- MC KINLAY Robert (1984) (X) DNS -- CAMP HILL EDWARDIANS SC

Event: 34. 50m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CUNNINGHAM Simon (1980) (A) 00:27.46 CBT 513 OSWESTRY OTTERS
2 BRADSHAW Jonathan (1976) (A) 00:29.31 420 MOLD MASTERS
3 JONES Gavin (1977) (A) 00:29.61 406 HOLYWELL SWIMMING CLUB

Event: 34. 50m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROLLE Chris (1974) (B) 00:27.77 CBT 496 ETWALL EAGLES
2 EVANS Paul (1975) (B) 00:30.10 385 OSWESTRY OTTERS
3 JOHNSON Andrew (1974) (B) 00:31.17 343 DARWIN MASTERS
4 NEAL Andrew (1972) (B) 00:31.99 314 MACCLESFIELD MASTERS

Event: 34. 50m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 EDDLESTON Craig (1967) (C) 00:25.35 CBT 644 WREXHAM MASTERS
2 DENTON Matthew (1967) (C) 00:29.80 398 SHREWSBURY MASTERS
3 WEINER Chris (1970) (C) 00:31.41 334 SHREWSBURY MASTERS
4 MONNINGTON Simon (1969) (C) 00:31.46 332 PONTYPOOL
5 CLEATON JONATHAN (1968) (C) 00:31.59 328 OSWESTRY OTTERS
6 MITCHELMORE Darren (1966) (C) 00:32.03 312 SHREWSBURY MASTERS
7 CONNAUGHTON Dan (1967) (C) 00:35.23 221 WREXHAM MASTERS

Event: 34. 50m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COMMONS Mick (1961) (D) 00:27.01 CBT 538 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 SNEDDON Russell (1964) (D) 00:29.20 425 SHREWSBURY MASTERS
3 MOSES Stephen (1963) (D) 00:29.76 400 MOLD MASTERS
4 DAVIS Paul (1962) (D) 00:30.99 350 SHREWSBURY MASTERS
5 SMITH Martin (1964) (D) 00:31.97 315 CHASE SWIMMING CLUB
6 SMITH Wayne (1962) (D) 00:34.41 241 ETWALL EAGLES
7 GEORGE Nick (1964) (D) 00:36.44 194 OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- COWLEY Glenn (1962) (D) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- HEGGIE Graeme (1965) (D) DNS -- STAFFORD APEX
-- HEUCHAN John (1961) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- HOLDEN S (1961) (D) DNS -- ETWALL EAGLES
-- JAMES Paul (1963) (D) DNS -- MILDENHALL
-- ROBERTS Keith (1964) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- WILLIAMS John (1963) (D) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 34. 50m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DONEGANI David (1960) (E) 00:27.72 CBT 498 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 JONES Mark (1960) (E) 00:29.18 425 EVERTON
3 SYRETT Walter (1959) (E) 00:30.96 351 PONTYPOOL
4 WILLIAMS Keith (1958) (E) 00:33.80 258 HEREFORD SWIMMING CLUB
5 TRAYNOR Gerard (1960) (E) 00:35.30 219 HOLYWELL SWIMMING CLUB
6 ALDERSON PAUL (1957) (E) 00:35.66 211 ETWALL EAGLES
7 BURGER JOSEPH (1957) (E) 00:35.82 207 STAFFORD APEX
8 SINCLAIR C (1959) (E) 00:39.06 146 SHREWSBURY MASTERS
-- BILBERT Simon (1960) (E) DNS -- LOUGHBOROUGH MASTERS
-- MOORE John (1956) (E) DNS -- MACCLESFIELD MASTERS

Event: 34. 50m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JELFS Mel (1951) (F) 00:31.72 CBT 323 BURNTWOOD
2 DAVIES Richard (1953) (F) 00:32.64 293 MOLD MASTERS
3 LEWIS Barry (1954) (F) 00:33.03 280 WREXHAM MASTERS
4 ALTON P (1954) (F) 00:36.05 202 MOLD MASTERS
5 JONES Gaz (1954) (F) 00:39.41 140 MILDENHALL
-- GIBBS Edward (1955) (F) DNS -- STAFFORD APEX
-- GLOVER Peter (1952) (F) DNS -- STAFFORD APEX

Event: 34. 50m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 STONEY Frank (1950) (G) 00:30.74 CBT 359 CITY OF COVENTRY
2 SMITHSON Dave (1949) (G) 00:33.89 255 SHREWSBURY MASTERS
3 FIELDS Tony (1947) (G) 00:50.85 40 CHESTER
4 MILNER Richard (1947) (G) 00:53.80 29 ETWALL EAGLES

Event: 34. 50m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SANDERSON Richard (1944) (H) 00:32.81 CBT 287 SOUTHPORT
2 SCAIFF Bob (1942) (H) 00:36.84 186 SHREWSBURY MASTERS
-- BUTTERWORTH Roy (1944) (H) DNS -- NEWTON HALL

Event: 34. 50m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ADAMS Herbie (1940) (I) 00:35.11 CBT 224 SEVERNSIDE MASTERS

Event: 34. 50m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALKER Tom (1935) (J) 00:37.89 CBT 166 CHESTER

Event: 35. 50m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WILLIAMS Natalie (1982) (X) 00:45.47 CBT 313 WREXHAM MASTERS

Event: 35. 50m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BRENNAN Karen (1976) (A) 00:44.19 346 SHREWSBURY MASTERS
2 THOMAS Julie (1980) (A) 00:44.69 333 WELLINGBOROUGH
-- REDWOOD- BROWN Natalie (1980) (A) DNS -- STAFFORD APEX
-- SHEPHERD Donna (1976) (A) DNS -- WREXHAM MASTERS

Event: 35. 50m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROLLE HELEN (1975) (B) 00:38.05 CBT 552 ETWALL EAGLES
2 DAY Philippa (1974) (B) 00:43.73 358 HEREFORD SWIMMING CLUB
-- BROWN Rachael (1971) (B) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- LAWSON Anna (1974) (B) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 35. 50m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLONES Wilma (1968) (C) 00:39.96 CBT 477 OSWESTRY OTTERS
2 WESSELINGH Tracy (1966) (C) 00:43.80 356 DERBY PHOENIX
3 BARTLETT Anna (1970) (C) 00:44.27 343 SHREWSBURY MASTERS
4 DAVIES Gaynor (1969) (C) 00:44.71 332 HOLYWELL SWIMMING CLUB
5 EDWARDS YUONNE (1967) (C) 00:47.46 269 OSWESTRY OTTERS
6 DODWELL Andrea (1967) (C) 00:55.66 144 OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- GREGORY Susan (1968) (C) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- WEINER Gaynor (1966) (C) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- WESTLEY Vanessa (1969) (C) DNS -- WELLINGBOROUGH

Event: 35. 50m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JONES Sandy (1964) (D) 00:41.09 CBT 438 GLOUCESTER MASTERS
2 DOWNS Tracy (1961) (D) 00:49.43 232 SHREWSBURY MASTERS
3 VAUGHAN Jancis (1965) (D) 00:49.57 229 SHREWSBURY MASTERS
4 JEWSON Paula (1963) (D) 00:50.41 215 MOLD MASTERS
-- BETTINSON Hayley (1963) (D) DNS -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
-- HATTAN Judy (1963) (D) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 35. 50m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WOOD D (1959) (E) 00:46.59 288 SHREWSBURY MASTERS
2 STOKES Helen (1958) (E) 00:51.29 201 OSWESTRY OTTERS
-- CHASE Kate (1957) (E) DNS -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
-- GOWLAND Lindsey (1957) (E) DNS -- WOLVERHAMPTON MASTERS

Event: 35. 50m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FERRIS Gillian (1954) (F) 00:44.11 348 GLOUCESTER MASTERS
2 WILSON Alison (1954) (F) 00:49.86 224 SHREWSBURY MASTERS
3 YULE Lynn (1953) (F) 00:52.37 185 ARFON MASTERS
4 JONES Louise (1954) (F) 00:56.22 138 ARFON MASTERS
5 HAYES Colette (1952) (F) 01:03.96 76 CHESTER
-- SLATER Christine (1952) (F) DNS -- ARFON MASTERS
-- TALBOT Chris (1951) (F) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- TUNNICLIFFE K (1952) (F) DNS -- WOLVERHAMPTON MASTERS

Event: 35. 50m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MURRY Esther (1947) (G) 00:54.53 157 GLOUCESTER MASTERS
-- GREEN GABRIELE (1949) (G) DNS -- WOODSPRING MASTERS

Event: 35. 50m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 INGRAM Jackie (1943) (H) 01:13.12 CBT 38 BIRMINGHAM MASTERS

Event: 35. 50m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WALKER Brenda (1938) (I) 00:55.57 CBT 145 CHESTER

Event: 35. 50m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLAPP Kathy (1924) (L) 01:16.58 CBT 29 ELLESMERE PORT MASTERS

Event: 36. 100m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOLLAND David (1981) (X) 00:58.40 CBT 572 BURNTWOOD

Event: 36. 100m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHAW Carl (1980) (A) 00:55.35 CBT 664 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 EMERY JAMES (1977) (A) 01:02.45 469 SHREWSBURY MASTERS
-- PAPWORTH Andrew (1978) (A) DNS -- HALESOWEN

Event: 36. 100m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CAMPBELL Andrew (1974) (B) 01:01.43 CBT 493 WREXHAM MASTERS
-- CHILLINWORTH Joe (1974) (B) DNS -- SOUTHAMTON
-- DOKTER Hugh (1972) (B) DNS -- DANE VALLEY SWIMMING CLUB
-- WORTON Adrian (1971) (B) DNS -- HALESOWEN

Event: 36. 100m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRISON Karl (1970) (C) 01:01.55 CBT 490 LOUGHBOROUGH MASTERS
2 SKINNER Craig (1967) (C) 01:03.77 439 OAKENGATES SWIMMING CLUB
3 JAMES Matthew (1966) (C) 01:09.71 328 LINDUM MINK SC
4 SMITH Clive (1969) (C) 01:18.09 218 ETWALL EAGLES
5 MOOGAN John Scott (1969) (C) 01:22.87 172 SHREWSBURY MASTERS
-- POTTS Neil (1968) (C) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- RAVENHALL Carl (1969) (C) DNS -- STAFFORD APEX
-- VICKERS Garry (1968) (C) DNS -- ETWALL EAGLES

Event: 36. 100m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRINSWOOD Andrew (1964) (D) 01:01.90 CBT 481 LINDUM MINK SC
2 CONWAY STEVE (1964) (D) 01:03.44 446 LOUGHBOROUGH MASTERS
3 WESSLWINGH PAUL (1961) (D) 01:05.19 410 DERBY PHOENIX
4 GRIFFITHS Jeremy (1962) (D) 01:05.29 408 MOLD MASTERS
5 BOWYER Andy (1964) (D) 01:05.90 396 MOLD MASTERS
6 MANASSIEN Nick (1961) (D) 01:06.99 375 CAMP HILL EDWARDIANS SC
7 LEAVER Nigel (1961) (D) 01:10.01 323 SHREWSBURY MASTERS
8 LAWRIE Alan (1965) (D) 01:13.29 275 MOLD MASTERS
9 WINDSOR Alistair (1962) (D) 01:24.41 159 SHREWSBURY MASTERS
-- CLARKE DAVID (1964) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB
-- MYLES Chris (1963) (D) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 36. 100m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 STRITCH John (1959) (E) 01:01.89 CBT 482 WREXHAM MASTERS
2 MORRIS David (1956) (E) 01:04.36 427 SHREWSBURY MASTERS
3 WATTON MIKE (1959) (E) 01:10.76 312 SHREWSBURY MASTERS
-- ALTMAN Stuart (1958) (E) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 36. 100m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MC CARTNEY Mike (1953) (F) 01:07.90 CBT 359 SHREWSBURY MASTERS
2 HOWLES John (1954) (F) 01:10.25 320 HEADS OF VALLEYS
3 WOODALL R (1955) (F) 01:12.23 290 WOLVERHAMPTON MASTERS
4 DILWORTH Mike (1953) (F) 01:14.80 256 ARFON MASTERS
-- CORRIN Ian (1953) (F) DNS -- CITY OF LIVERPOOL

Event: 36. 100m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HODGSON Eric (1947) (G) 01:11.26 CBT 304 WREXHAM MASTERS
2 FRY Graham (1948) (G) 01:20.35 195 WHITCHURCH
3 RUDGE John (1947) (G) 01:30.20 120 WELLINGBOROUGH
-- PADGETT Graham (1947) (G) DNS -- WARRINGTON DOLPHINS

Event: 36. 100m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PETO Jim (1943) (H) 01:28.87 CBT 128 WELLINGBOROUGH
-- DUTTON Bill (1944) (H) DNS -- WARRINGTON DOLPHINS
-- TEANEY HARRY (1944) (H) DNS -- MOLD MASTERS

Event: 36. 100m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (I)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 INGRAM Keith (1940) (I) 01:10.79 CBT 311 BIRMINGHAM MASTERS
2 THOMAS Garfield (1940) (I) 01:12.21 290 BRIDGEND
-- MC LEAN Ian (1940) (I) DNS -- SOUTHPORT

Event: 36. 100m Freestyle, Male, All Ages, Heats, Age Group (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHENSTONE Brian (1933) (J) 01:39.18 CBT 77 CHESTER

Event: 37. 100m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (X)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- HIGHFIELD Louise (1986) (X) DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- MORGAN Brook (1983) (X) DNS -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 37. 100m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CHILLINGWORTH GRACE (1976) (A) 01:30.01 CBT 427 SHREWSBURY MASTERS
2 JENKINS Laura (1979) (A) 01:38.46 318 WREXHAM MASTERS
3 SHEPHERD Donna (1976) (A) 01:46.99 236 WREXHAM MASTERS

Event: 37. 100m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRIMAN Anne- Marie (1973) (B) 01:32.82 CBT 387 LOUGHBOROUGH MASTERS

Event: 37. 100m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 TAYLOR Karen (1969) (C) 01:28.35 CBT 453 GLOUCESTER MASTERS
2 THORNBURN Karen (1966) (C) 01:34.92 360 CITY OF LIVERPOOL
3 BENNETT SARITA (1969) (C) 01:47.26 233 ARFON MASTERS
4 BRIGGS Lorraine (1967) (C) 02:04.79 126 SHREWSBURY MASTERS

Event: 37. 100m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COE Traci (1964) (D) 01:45.48 CBT 248 ELLESMERE PORT MASTERS
-- REILLY Rachel (1962) (D) DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB

Event: 37. 100m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BRIGGS Janet (1959) (E) 01:47.13 CBT 234 ETWALL EAGLES
2 STONEY ALLISON (1960) (E) 01:47.78 229 CITY OF COVENTRY
3 COLE BARBARA (1956) (E) 01:53.11 190 SHREWSBURY MASTERS
4 MARTIN MAIR (1958) (E) 01:54.95 178 ARFON MASTERS

Event: 37. 100m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUGHES Jackie (1953) (F) 01:38.48 CBT 318 LINDUM MINK SC
2 OLDACRE Melanie (1952) (F) 01:56.71 167 SHREWSBURY MASTERS

Event: 37. 100m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ALBIN Jan (1950) (G) 01:42.26 CBT 278 ARFON MASTERS
2 DAVIES Sue (1947) (G) 01:55.74 173 SHREWSBURY MASTERS

Event: 37. 100m Breaststroke, Female, All Ages, Heats, Age Group (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 THOMAS Jean (1944) (H) 02:26.61 CBT 58 WELLINGBOROUGH

Event: 38. 4x50m Freestyle Relay 200+, Male, Open, Heats,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHREWSBURY C 02:05.60 -- SHREWSBURY MASTERS
2 CAMP HILL EDWARDIANS 02:07.96 -- CAMP HILL EDWARDIANS SC
3 MOLD C 02:15.08 -- MOLD MASTERS
4 SHREWSBURY C2 02:16.79 -- SHREWSBURY MASTERS

Event: 39. 4x50m Freestyle Relay 160 - 199, Male, Open, Heats,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WREXHAM MASTERS B 01:47.23 -- WREXHAM MASTERS
2 MOLD B 01:58.47 -- MOLD MASTERS
3 SHREWSBURY B 02:01.11 -- SHREWSBURY MASTERS
4 WREXHAM MASTERS B2 02:15.27 -- WREXHAM MASTERS
5 MOLD B 2 02:17.36 -- MOLD MASTERS
6 WELLINGBOROUGH 02:20.00 -- WELLINGBOROUGH
-- OAKENGATES AND DISTRICT DNS -- OAKENGATES SWIMMING CLUB

Event: 40. 4x50m Freestyle Relay 120 - 159, Male, Open, Heats,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LOUGHBOROUGH TOWN 01:47.34 -- LOUGHBOROUGH MASTERS
2 MOLD A 01:59.59 -- MOLD MASTERS
3 SHREWSBURY A 02:00.01 -- SHREWSBURY MASTERS
4 OSWESTRY OTTERS A 02:00.19 -- OSWESTRY OTTERS
5 MOLD A 2 02:06.98 -- MOLD MASTERS
6 HOLYWELL ASC 02:12.17 -- HOLYWELL SWIMMING CLUB
-- ETWALL EAGLES DNS -- ETWALL EAGLES
-- STAFFORD APEX DNS -- STAFFORD APEX

Event: 41. 8x25m Freestyle Relay, Mixed, Open, Heats,

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
-- SHREWSBURY A DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- SHREWSBURY B DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- SHREWSBURY C DNS -- SHREWSBURY MASTERS
-- WREXHAM MASTERS A DNS -- WREXHAM MASTERS